Zaproszenie

włącz .

Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię z młodzieżą z Mozambiku w ramach Światowych Dni Młodzieży. Msza odbędzie się 19.07 o godz. 18.00, po Mszy zapraszamy na wspólne ognisko i wspólne dzielenie się radością i wiarą.
Serdecznie zapraszamy

Zaproszenie - co dalej ze świetlicą...?

włącz .

Serdecznie zapraszam rodziców i zainteresowanych parafian na plebanię 28.06.2016 o godz. 19.00. Tematem będzie działalność naszej świetlicy, bo miasto rezygnuje z prowadzenia świetlicy 4 kąty.
Serdecznie zapraszam

Wycieczki od Józefa

włącz .

1.

Serdecznie zapraszam na wycieczkę do Zakopanego i w Pieniny. W programie wjazd na Kasprowy Wierch i spływ Dunajcem. Termin od 9-11.09. Zapisy do końca czerwca w zakrystii. Koszt 350 zł.

2.

Wycieczka na dobry początek wakacji dla dzieci i starszych do Zagnańska i okolic. W programie m.in. zwiedzanie Oceanarium oraz Park Miniatur Świętokrzyskich. Zapisy do 19.06 w zakrystii. Koszt 60 zł.

Zapraszam

„Kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą”

włącz .

Chciałbym z całego serca podziękować całej wspólnocie parafialnej, małym i dużym za pomoc w organizacji ostatniej drogi ziemskiej br. Witka. Dziękuję za Mszę św., komunię św., poczęstunek. Dziękuję za to, że poczułem się w jednej wielkiej rodzinie Józefa. Bóg zapłać.

ks. Roman

Śmierć Brata Witolda Możdżenia

włącz .

Dnia 29.05.2016 w godzinach popołudniowych zmarł w szpitalu br. Witold Możdżeń. Msza w jego intencji odbędzie się jutro 30.05.2016 o godz:  17.00.

Zapraszam całą parafię

Proboszcz

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Święty Krzyż

włącz .

   27 maja dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii wraz z rodzicami i księdzem proboszczem pielgrzymowały do najstarszego w Polsce sanktuarium na Świętym Krzyżu. Czym obecnie jest dla Polaków Częstochowa z Jasną Górą, tym był niegdyś Święty Krzyż.

   W tym starym i pięknym sanktuarium, gdzie w szczególny sposób dzieci dziękowały Panu Bogu za dar I Komunii Świętej, a rodzice wypraszali dla swoich pociech obfitości łask bożych, uczestniczyliśmy w eucharystii, ucałowaliśmy relikwie Drzewa Krzyża Świętego, poznaliśmy historię tego miejsca, zwiedziliśmy muzeum misyjne. Następnie chętni weszli - pokonując prawie 200 schodów! - na odbudowaną wieżę kościelną, by podziwiać piękną panoramę świętokrzyską. Na zakończenie pobytu na Świętym Krzyżu obejrzeliśmy największe w Górach Świętokrzyskich gołoborze, czyli rumowisko skalne.

   Prosto z gołoborza udaliśmy się do Huty Szklanej, gdzie zwiedzając Osadę Średniowieczną, odbyliśmy podróż w epokę średniowiecznej wsi świętokrzyskiej; poznaliśmy dawne zawody: kowala, garncarza, rymarza, tkacza i zielarki. Dopełnieniem pobytu w Hucie Szklanej był smaczny obiad – z lodami – w regionalnej karczmie.

   Na zakończenie pielgrzymki dzieci wzięły udział w mini-konkursie wiedzy o Świętym Krzyżu. Uczestnicy dzielnie walczyli, o czym świadczy konieczność dogrywki. Ostatecznie zwyciężyła Zuzanna. Nagrodami były wartościowe książki. 

Zdjęcia z pielgrzymki w galerii.