Rekolekcje adwentowe u Józefa

włącz .

Głosi: o. Piotr Aniewski OFM Conv.

 Piątek – 21.12.2018

 g. 9.00 – msza z nauką dla wszystkich

 g.18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Sobota – DZIEŃ SPOWIEDZI W PARAFII – 22.12.2018

        Spowiedź św. od godz. 8.30 – 11.30

                                 od godz. 17.30 – 18.30

 g. 9.00 – msza z nauka dla wszystkich

 g.11.00 – msza dla chorych, samotnych i starszych z namaszczeniem chorych

 g.18.00 – msza św. z nauka dla wszystkich

 

Niedziela – 23.12.2018

 Msze na zakończenie rekolekcji 8.00, 9.30, 11.00, 18.00

Spowiedź ostatniej szansy od godz. 21.00 – 23.00

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA – MALTA

włącz .

 5-12 czerwca 2019

I DZIEŃ

Wylot z Krakowa o godzinie 21.10. Przylot na Maltę o godz. 23.50. Transfer do hotelu. Nocleg.
W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. Wyżywienie we własnym zakresie.

II DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Mdiny, spacer po zabytkowym malowniczym starym mieście, które było pierwszą stolicą Malty. Następnie Rabat – nawiedzenie kościoła św. Pawła oraz Groty (w której Święty znalazł schronienie) i Katakumb. MSZA ŚW. Przejazd do Blu Groty (jeśli pozwolą warunki wpłynięcie do Błękinej Groty łodziami), przejazd do Marsaxlokk – malowniczej rybackiej wioski, a póżniej na stanowisko archeologiczne Hagar Qim – gdzie zobaczymy  megalityczne świątynie pochodzące z III i IV w. przed Chrystusem.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Valletty - stolicy Malty. W programie: katedra św. Jana, Ogrody Barracca, kościół św. Pawła Rozbitka MSZA ŚW., następnie przejazd do Vittoriosa (dawiej Birgu) to malownicze portowe miasto na Malcie, położone na przeciwko Valletty (z drugiej strony Wielkiego Portu) pomiędzy zatokami Kalkara i Dockyard w bezpośrednim sąsiedztwie miast Senglea i Cospicua, z którymi tworzy aglomerację (tzw. Trzy Miasta). Oprócz wysokich murów miejskich powstał wtedy także połączony z miastem mostem zwodzonym imponujący Fort św. Anioła. Fortyfikacje te odegrały istotną rolę w trakcie Wielkiego Oblężenia Malty, które miało miejsce w 1565 roku. Odziały osmańskie poniosły wtedy sromotną porażkę, która zahamowała ich dalszą ekspansję i podbój kolejnych europejskich państw.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ

Śniadanie. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd na prom i przepłynięcie na na wyspę Gozo:  Sanktuarium Ta Pinu MSZA ŚW. Następnie Dwejra – miejsce „trzech cudów natury”: Lazurowe Okno – pozostałość po formacji skalnej, Wewnętrzne Morze oraz Skała Fungus, Victoria zwana „stolicą” wyspy Gozo (wraz z cytadelą), Xlendi – malownicze miasteczko.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do  Sanktuarium Matki Bożej w Mellieha MSZA ŚW. Następnie przejazd do miejscowości Mosta, gdzie znajduje się kościół posiadający jedną z największych kopuł na świecie oraz zwiedzanie Ogrodów Botanicznych św. Antoniego – gdzie znajduje się letnia rezydencja Prezydenta Malty.Przejazd na Klify Dingli skąd rozpościerają się piękne widoki. Przejazd do Ta Qali – Park Narodowy.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ

Śniadanie. Spacer do miejsca Przywitania Św. Pawła nad zatoką San Pawl Bay MSZA ŚW. Odpoczynek nad zatoką. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie. Sliema i rejs po portach otaczających Valettę.
Transfer na lotnisko.Wylot do Krakowa 18.05.

Przylot 20.45. Transfer do Kielc.

 

Cena : 3 399 zł

 

Świadczenia :

Przelot samolotem Kraków – Malta – Kraków, Transfer  Kielce – Kraków – Kielce, Zakwaterowanie w hotelu *** - 7 noclegów, 7 śniadań, 6 obiadokolacji, Ubezpieczenie KL i NW, Opieka Duszpasterska, Opieka Pilota, Transport na miejscu oraz przewodnicy lokalni

Cena nie zawiera: opłat za zestawy słuchawkowe,biletów wstępów i rejsów – 65 euro płatne obligatoryjnie. Zapisy do 30 października wpłatą 500 zł, przy wpłacie proszę podać:
imię i nazwisko, data urodzenia, nr dowodu osobistego (ważny), adres.

Mężczyźni św. Józefa

włącz .

 W maju przy naszej parafii powstała grupa mężczyzn, którzy chcą razem modlić się za swoje rodziny, szukać rozwiązań na różne problemy małżeńskie i rodzinne, dzielić się swoją wiarą. Stąd też wspólnota nosi nazwę mężczyźni św. Józefa. Spotykamy się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, refleksji i dzieleniu się wiarą. Wspólnota jest otwarta dla wszystkich, którzy chcę razem podążać do świętości. Serdecznie zapraszamy. Spotykamy w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.30 w kościele. Zapraszamy.

Relacja Leżajsk Łańcut

włącz .

  W minioną sobotę wybraliśmy się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wyjazd ten połączony był ze zwiedzaniem zamku w Łańcucie. Na pielgrzymim szlaku spotkało się 36 osób z naszej parafii.

  Przed cudownym wizerunkiem Pani Leżajskiej w  Bazylice OO. Bernardynów pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny ksiądz proboszcz Roman Westwal odprawił dla nas mszę świętą. Mieliśmy możliwość podziękowania Matce Bożej za wszelkie otrzymane łaski, powierzając Jej nasze sprawy i intencje. Następnie poznaliśmy historię powstania kościoła i klasztoru oraz otoczonego szerokim kultem obrazu Madonny z Dzieciątkiem, opowiedzianą przez jednego z braci Bernardynów. Kult Leżajskiej Pani Pocieszenia sięga 1590 roku i związany jest z objawieniami Maryi miejscowemu piwowarowi Tomaszowi Michałkowi.

  Po nasyceniu oczu pięknym kościelnym wnętrzem mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu na słynnych leżajskich organach. Tak naprawdę to nie jeden instrument, ale trzy, tworzące imponujący zespół organowy, na którym może grać jednocześnie 3 organistów! Organy zachwyciły nas swoim dźwiękiem i bogatą  dekoracją snycerską. Po sporej dawce przeżyć duchowych , zaopatrzeni w miejscowe dewocjonalia udaliśmy się na smaczny obiad do Domu Pielgrzyma.

  Najedzeni i uduchowieni pojechaliśmy do Łańcuta - do jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Zwiedziliśmy znakomicie zachowane wnętrza mieszkalne oraz interesującą kolekcję pojazdów konnych. Spacerując po starym, malowniczym parku w stylu angielskim dotarliśmy do  storczykarni. W kawiarni otoczonej pięknymi, egzotycznymi kwiatami odpoczeliśmy po trudach zwiedzania.

  Czas powrotu do Kielc był wypełniony wspólna modlitwą, śpiewaniem i rozmyślaniem o … kolejnej pielgrzymce. Mamy nadzieję, że ten razem spędzony czas wniesie w nasze życie błogosławione owoce.

  W galerii zdjęć można znaleźć fotorelację.

Parafialny Ośrodek wsparcia Rodzinie św. Józefa

włącz .

  Od września przy naszej parafii rozpoczął swoją działalność ośrodek wsparcia rodzinie. Celem ośrodka jest pomoc wszystkich tym, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy rodzinne, małżeńskie itp. Jeśli szukasz pomocy, serdecznie zapraszamy w każdy czwartek w godzinach od 19.00 do 20.00.

Oblaci św. Józefa mają nowego Generała

włącz .

Dzisiaj 14 sierpnia 2018 Kapituła Generalna Oblatów św. Józefa wybrała nowego Przełożonego Generalnego. Został nim: O. Jan Pelczarski, urodzony w Polsce w 1965 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku. Przez wiele lat był odpowiedzialny za formację w seminariach. Misjonarz w Nigerii a obecnie w Boliwii. Przybywa z "peryferii". Otoczmy go modlitwą, aby pod wstawiennictwem św. Józefa Marello, mógł prowadzić nasze Zgromadzenie tam gdzie Pan wskaże.