Konsekracja u Józefa

włącz .

W niedzielę 2.10.2016 roku o godz. 17.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała swoje wielkie święto. Po 23 latach budowy nowego Kościoła ksiądz biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski dokonał uroczystej konsekracji Kościoła pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach. Na uroczystość przybyli m.in przełożony Prowincjalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Marek Maziarz, byli również księża z dekanatu, zaproszeni księża i cała nasza rodzina parafialna. To dzień dziękczynienia za Kościół jak znak wiary i świadectwo przywiązania do ducha „Caritas”, który był w małej kapliczce na ul. Łódzkiej. Ks. Biskup podkreślił w homilii, że Kościół buduje się wspólnie poprzez rożne dary i charyzmaty. I Kościół jest zawsze świadectwem wiary ludzi, którzy tworzą daną wspólnotę. I widać, że ten Kościół był chciany przez lokalną społeczność. Na zakończenie uroczystości był odczytany list od Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Michała Piscopo osj. Przełożony Generalny życzył wspólnocie: „abyście umieścili w centrum Waszego życia Jezusa Eucharystycznego; aby życie sakramentalne i medytacja Pisma św. pomagała Wam wejść w serce Jezusa; abyście razem z Oblatami św. Józefa budowali tutaj na ziemi Królestwo Boże.(…)Niech św. Józef będzie przewodnikiem waszej wspólnoty parafialnej w drodze do Jezusa; on przez całe życie troszczył się o sprawy Chrystusa”. Niech ta wielka uroczystość wzmocni w nas ducha „Caritas” i budujmy razem tą naszą wspólnotę na wzór wspólnoty domu Nazeratańskiego.

W galerii dostępne są zdjęcia z tej uroczystości…

Festyn

włącz .

 

Pielgrzymka na Sycylię

włącz .

Parafia św. Józefa Oblubieńca serdecznie zaprasza na pielgrzymkę po Sycylii.

Bliższe informacje w programie lub pod nr telefonu na parafię. Serdecznie zapraszamy...

Poniżej znajduje się program pielgrzymki:

Zaproszenie na piknik rodzinny - 30.07.2016

włącz .

Serdecznie zapraszam 30 lipca w sobotę o godz. 9.00 na piknik rodzinny. Wyruszymy spod Kościoła w stronę rezerwatu Sufraganiec, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się ognisko rodzinne.
Serdecznie zapraszam

Zaproszenie

włącz .

Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię z młodzieżą z Mozambiku w ramach Światowych Dni Młodzieży. Msza odbędzie się 19.07 o godz. 18.00, po Mszy zapraszamy na wspólne ognisko i wspólne dzielenie się radością i wiarą.
Serdecznie zapraszamy