Kalwaria Zebrzydowska – relacja z pielgrzymki

włącz .

  W dniu 14 kwietnia odbyła się autokarowa pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  42 osoby pod opieką księdza proboszcza nawiedziły „polską Jerozolimę”.

   Głównym wydarzeniem pobytu w Sanktuarium był udział we Mszy Świętej w bazylice Matki Boskiej Anielskiej. Po niej pielgrzymi mieli możliwość  indywidualnej modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. W ramach zwiedzenie kompleksu klasztornego grupa poznała historię najstarszej polskiej kalwarii,  tradycje misteriów pasyjnych i maryjnych oraz obejrzała makietę dróżek kalwaryjskich. Po spożyciu obiadu i smacznych malinowych chmurek w restauracji klasztornej, chętni przeszli fragmentem Dróżek Pana Jezusa.

 W godzinach popołudniowych pielgrzymka dotarła do Krakowa. Kolejnym ważnym przystankiem podczas naszego wyjazdu była Katedra Wawelska z ołtarzem św. Stanisława - biskupa, męczennika, Kaplicą Zygmuntowską oraz grobami królewskimi. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wspaniały Dzwon „Zygmunt”.

 Pełni wrażeń pielgrzymi wrócili pod kościół parafialny w godzinach wieczornych.

 Niech przeżyta pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie zachętą do dalszego wspólnego pielgrzymowania.

 W galerii zdjęć można znaleźć fotorelację.

TRIDUUM PASCHALNE

włącz .

 Tajemnica Męki i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum Dobrej Nowiny, którą Kościół, powinien głosić światu. (por. KKK 571). W sposób szczególny wyraża się to w liturgii, podczas obchodów tzw. Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się ono Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem, a kończy drugimi Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy do przeżycia tej symboliki Triduum.

 

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKA SOBOTA – godz. 18.00

Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 – co godzinę.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Msze w tym dniu: 6.00 (rezurekcja), 9.30, 11.00, 18.00

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

włącz .

               REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

23. 03- 25.03.2018 r.

prowadzą: ks. Konrad Jaworecki CM, s. Joanna Nowińska SM

 

Piątek (23.03.2018)

  9.00 – Msza św. z nauka dla wszystkich

 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 19.00 – PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA

 

Sobota (24.03.2018) – DZIEŃ SPOWIEDZI

  9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 11.00 – Msza św. dla chorych, samotnych, starszych z namaszczeniem chorych.

 16.30 – nauka dla młodzieży bierzmowanej i dla wszystkich ludzi młodych

 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 

SPOWIEDŹ: 8.30 – 11.30 i 17.30 – 18.30

 

Niedziela Palmowa (25.03.2018)

 Msze na zakończenie rekolekcji:

 8.00, 9.30 (dzieci), 11.00, 18.00

Zakończenie ferii - jedno wielkie DZIĘKUJĘ

włącz .

  I tak dobiegły końca nasze wspólne ferie u Józefa. Dziękuję wszystkim za pomoc w organizowaniu tego czasu. Dziękuję Paniom: Annie, Ewie i Katarzynie za troskę i opiekę nad najmłodszymi. Dziękuję rodzicom za smakołyki, po prostu dziękuję wszystkim. Do zobaczenia podczas wakacji.

A teraz przemówią ci, którzy uczestniczyli w zajęciach:

 „W parafii św. Józefa na półkoloniach było świetnie, graliśmy w gry planszowe a Panie, które nas pilnowały były bardzo miłe. Ksiądz zabierał nas na zorganizowane wycieczki. Największą atrakcją z wyjazdów było Muzeum Leonarda da Vinci. Zobaczyliśmy tam jego różne wynalazki, np.: katapultę, maszynę latającą. Bawiliśmy się bardzo fajnie, ponieważ były tam ciekawe rzeczy takie jak np.: sprzęt do nadmuchiwane zdrowych i chorych płuc. Bardzo dziękujemy księdzu. P.S w piątek jest dzień pizzy, więc będziemy ją robić”.

 „Dziękuję Paniom i księdzu za zorganizowanie ferii, za różne wyjazdy i wspólną zabawę. Dziękuję za wszystkich miłych kolegów i koleżanki. Bardzo dziękuję za wspieranie nas. Pozdrawiam Panią Ewę, Anię i Kasię i księdza. Pozdrawiam również wszystkich kolegów i koleżanki. Za spędzenie z nami wolnego czasu. Będę wspominał te 2 tygodnie jak bardzo ciekawy czas”.

 „Dziękuję za tyle zabaw, za spędzenie ciekawie wolnego czasu, robienie masek, kurczaczków, króliczków i wiele innych rzeczy”.

 „Super Panie, fajne wycieczki, ciekawe zabawy. Mile spędzony czas”.

 „Dziękujemy, że mogliśmy spędzić tutaj ferie. Dziękujemy, też za to, że byliśmy na tych wszystkich atrakcjach. Było i zawsze będzie tutaj superowo. Dziękujemy za wszystko! Pozdrawiamy”.

 „Mieliśmy cudowne wyjazdy do kina, bawialni, w leśniczówce i w muzeum w Chęcinach. Najlepszy dzień był jak robiliśmy pizzę, To były cudowne ferie z Paniami: Anią, Ewą i Katarzyną”.

 „Dziękuję za miłą pracę, za fajne zabawy i fajne rzeczy plastyczne, muzyczne. Dziękujemy za wyjazdy. Bardzo lubimy wszystkie Panie i księdza. Dziękujemy za pizzę”.

 „Na świetlicy było fajnie a szczególnie gdy: malowaliśmy flagę, graliśmy w bilard i katana; robiliśmy czołgi z papieru; byliśmy w Centrum Nauki Leonarda da Vinci; kopaliśmy piłkę na boisku. Ale najfajniejszą rzeczą było, kiedy zawierzaliśmy flagę na maszt”.

 „Bawiliśmy się świetnie i poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Byliśmy w bawialni, leśniczówce, w kinie i w Chęcinach. Bardzo dziękujemy księdzu Proboszczowi za wycieczki i nasze półkolonie w czasie ferii zimowych. Jeszcze raz dziękujemy”.

 „W parafii św. Józefa na półkoloniach było bardzo fajnie, były też dobre i fajne zabawy, spotkania z ciekawymi artystami. Ksiądz organizował nam też różne wycieczki. Opiekowały się nami również trzy miłe Panie. Wychodziliśmy na spacery i boisko. Dla mnie najlepsze było to jak robiliśmy pizzę. Zawsze będę wspominał ten miło spędzony czas. Mam nadzieję, że w wakacje też mnie rodzice zapiszą i że też będzie tak samo fajnie, miło i ciekawie”.

Zapraszamy do oglądania prac dzieci i zdjęć z ferii.