Pielgrzymka na Litwę

włącz .

PROGRAM  PIELGRZYMKI

„Szlakiem św. Jana Pawła II na Litwie”

 Szlak prowadzi przez miejsca, związane z pielgrzymką Jana Pawła II na Litwę we wrześniu 1993 r. Podążając szlakiem papieskim oprócz doznań duchowych, związanych z uczuciami religijnymi będzie można podziwiać wspaniałości architektury oraz piękno przyrody litewskiej.

 

21.08.2017 (poniedziałek)

Wyjazd z Kielc.

♦ Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej - cząstka Wilna na   świętokrzyskiej ziemi ; msza święta.

♦ Pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach – jeden znajpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny; miejsca pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w roku 1999.

♦  Wieczorny rejs po Jeziorze Wigry

Obiadokolacja i nocleg.

 

22.08.2017 (wtorek)

Śniadanie.  

Msza święta w klasztornym kościele.

Przejazd na Litwę. Spotkanie z przewodnikiem.                              

♦  Kowno – zwiedzanie miasta.

♦  Pożajście – największy klasztor na Litwie, arcydzieło architektury baroku.

Obiadokolacja i nocleg.

 

23.08.2017 (środa)

Śniadanie.

♦ Szydłowo  miejsce  najstarszych  w  Europie objawień  maryjnych;  tu  modlił  się  papież Jan Paweł II);  msza święta.

♦ Góra Krzyży  na której Jan Paweł II odprawił uroczystą mszę świętą; miejsce kultu i symbol trwania Litwinów i Żmudzinów przy wierze katolickiej .

Przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

 

24.08.2017 (czwartek)

Śniadanie.

Całodniowe zwiedzanie Wilna, m.in.:

♦ Ostra Brama – msza święta w sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej

♦ Katedra Wileńska  pierwsze sanktuarium odwiedzone na Litwie przez Jana Pawła II               

♦ Muzeum Adama Mickiewicza

♦ panorama Wilna z Góry Giedymina   

Obiadokolacja i nocleg.

 

25.08.2017 (piątek)

Śniadanie. Msza święta.

Ciąg dalszy zwiedzania Wilna, m.in.:

♦ kościół św. św. Piotra i Pawła - „perła wileńskiego baroku”

♦ cmentarz na Rossie -  jedna z czterech polskich nekropolii narodowych

Przejazd do Trok.

♦  Zwiedzanie gotyckiego zamku na wyspie - dawnej rezydencji wielkich książąt litewskich

♦  Rejs po Jeziorze Galve;  poznanie kultury karaimskiej - degustacja kibinów

Obiadokolacja i nocleg.

 

26.08.2076 (sobota)

Śniadanie. Wyjazd do Polski.

♦ Sanktuarium Matki Boskiej Studzienicznej, w którym w 1999 roku modlił się papież Jan Paweł II; msza święta.

Obiad.
Przyjazd do Kielc w godzinach wieczornych.

 

CENA  1400 zł zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem,
  • 5 noclegów  (hotele ***),
  • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 5 obiadokolacji  i 1 obiad (serwowane),
  • usługi przewodnickie,
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • bilety wstępu, rejsy, pierożki litewskie

Zapisy do końca marca 2017 , wpisowe  200 zł , Pozostała część w miesięcznych ratach

Ferie u Józefa

włącz .

Poniedziałek – 30.01

  • Zbiórka na świetlicy o godz. 9.15, wyjazd o godz.9.30 do Cedzyny na Festyn z Rafałem, powrót do świetlicy o godz. 14.00. W programie m.in.: tańce, gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

 

Wtorek – 31.01

  •  Zabawy na świetlicy od godz. 10.00 do godz. 15.00.

 

Środa – 1.02

  • Wyjazd do kina, zbiórka o godz. 10.00 na świetlicy wyjazd autobusem miejskim z przystanku spod Kościoła o godz. 10.49, powrót ok. godz. 14.00 na świetlicę.

 

Czwartek – 2.02

  • Wyjazd do Bawialni, zbiórka o godz. 10.00 na świetlicy, wyjazd autobusem miejskim z przystanku spod Kościoła o godz. 10.49, powrót ok. 14.00 na świetlicę.

 

Piątek – 3.02

  • Zabawy na świetlicy od godz. 10.00 do godz. 15.00 w tym kto zrobi lepszą pizzę alla padre Romano.

 

Sobota – 4.02

  • Karnawał w Rio Józefa zapraszamy na bal maskowy od godz. 10.00 do 15.00.

 

Zapraszamy

 

Półkolonie u Józefa

włącz .

W zakrystii rozpoczynamy zapisy na nasze parafialne półkolonie dla najmłodszych, które odbędą się od 30.01 do 4.02 (poniedziałek-sobota). Zapisy do 27 stycznia – koszt 20 zł.

Wizyta duszpasterska 2017 u Józefa

włącz .

Poniedziałek – 9.01 – rozpoczęcie kolędy o godz. 15.15

  1. Kostomłoty I od pp. Śmiech – ul. Działkowa
  2. Kostomłoty I od pp. Mikołajczyk do pp. Zapała

 

Wtorek – 10.01

  1. Kostomłoty I – pp. Jaśkowskich do p. Adama Michtę
  2. Kostomłoty I – p. Ludwika Michtę do p. Adama Słoń

 

Środa – 11.01

  1. Kostomłoty I – od p. Kołodziej do pp. Jamioł
  2. ul. Łódzka nr parzyste wokół Kościoła od pp. Detków do pp. Marek i ul. Lisia

 

Czwartek – 12.01

  1. Osiedle Pracowników Leśnych i ul. Gruchawka do p. Liszek
  2. Ul. Gruchawka od pp. Jarząbek do p. Matanina

 

Piątek – 13.01

  1. Ul. Zastawie od nr. 58 do nr 40a (pp. Rodzim – p. Szczeapnek)
  2. Ul. Zastawie od nr. 9 do 36 a (pp. Zapała – pp. Smagała)

 

Sobota – 14.01 – kolęda od godz. 10.09

  1. Ul. Łódzka nr parzyste – od p. Karyś do pp. Siciarskich
  2. ul. Łódzka nr nieparzyste – od pp. Adach do pp. Surowiec, mieszkańcy za ekranem od hotelu Wela, p. Zbroińska do pp. Kwaitkowskich

 

Poniedziałek – 16.01 – kolęda od godz. 15.15

  1. ul. Lubiczna pp. Rogozińscy do pp. Daliszewskich nr od 3 do 25
  2. ul. Żelaznogórska nr. nieparzyste o pp. Fidler do p. Brzyśkiewicz od nr 31 do 19a i ul. Lubiczna nr parzyste od 4 do 26 (Dworek – Skrzyniarz)

 

Wtorek – 17.01

  1. ul. Żelaznogórska nr. nieparzyste od nr 17 do nr 3 pp. Czechowicz do pp. Żurawskich
  2. ul. Żelaznogórska nr parzyste od p. Kozerawskiej do p. Skuzy od 10 do 46

 

Środa – 18.01

  1. ul. Żelaznogórska nr nieparzyste od nr 33 do 35   (pp. Rozemberg do p. Mikulskiej) i nr parzyste pod lasem od pp. Detków do pp. Grabala nr 48
  2. ul. Łazy od nr 44 do 40 i ul. Piaseczny Dół cała pocz. od pp. Bednarskich

 

Czwartek – 19.01

  1. ul. Łazy nr nieparzyste od nr 3 do nr 37 (od. pp. Dudzic do pp. Jóźwik)
  2. ul. Łazy nr parzyste od 4a do 40a (od pp. Salwa do pp. Zalewscy)

 

Piątek – 20.01

  1. ul. Lubiczna nr nieparzyste od 27 do końca i nr parzyste od 44 do 28 (od pp. Tokar do pp. Detka)
  2. ul. Kaczowa i Iglasta od p. Niemiec

 

Sobota – 21.01

         Kolęda dodatkowa…