Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Święty Krzyż

włącz .

   27 maja dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii wraz z rodzicami i księdzem proboszczem pielgrzymowały do najstarszego w Polsce sanktuarium na Świętym Krzyżu. Czym obecnie jest dla Polaków Częstochowa z Jasną Górą, tym był niegdyś Święty Krzyż.

   W tym starym i pięknym sanktuarium, gdzie w szczególny sposób dzieci dziękowały Panu Bogu za dar I Komunii Świętej, a rodzice wypraszali dla swoich pociech obfitości łask bożych, uczestniczyliśmy w eucharystii, ucałowaliśmy relikwie Drzewa Krzyża Świętego, poznaliśmy historię tego miejsca, zwiedziliśmy muzeum misyjne. Następnie chętni weszli - pokonując prawie 200 schodów! - na odbudowaną wieżę kościelną, by podziwiać piękną panoramę świętokrzyską. Na zakończenie pobytu na Świętym Krzyżu obejrzeliśmy największe w Górach Świętokrzyskich gołoborze, czyli rumowisko skalne.

   Prosto z gołoborza udaliśmy się do Huty Szklanej, gdzie zwiedzając Osadę Średniowieczną, odbyliśmy podróż w epokę średniowiecznej wsi świętokrzyskiej; poznaliśmy dawne zawody: kowala, garncarza, rymarza, tkacza i zielarki. Dopełnieniem pobytu w Hucie Szklanej był smaczny obiad – z lodami – w regionalnej karczmie.

   Na zakończenie pielgrzymki dzieci wzięły udział w mini-konkursie wiedzy o Świętym Krzyżu. Uczestnicy dzielnie walczyli, o czym świadczy konieczność dogrywki. Ostatecznie zwyciężyła Zuzanna. Nagrodami były wartościowe książki. 

Zdjęcia z pielgrzymki w galerii.
 

IV Kielecki Przegląd Form Teatralnych Świetlic i Klubów dzieci i młodzieży 2016 r.

włącz .

W dniach 5 ,6 maj w Kieleckim Centrum Kultury odbył się po raz czwarty Przegląd Form Teatralnych Świetlic i Klubów dzieci i młodzieży. W tym roku nasza świetlica "4 KĄTY" u św. Józefa po raz pierwszy przygotowała przedstawianie pt "Magiczne szkiełko" z 10 piosenkami. Pomimo sporej tremy występ udał się wspaniale! 13 dziewczynek i 1 chłopiec rewelacyjnie poradzili sobie na scenie!
Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.
 
Film dostępny jest pod niżej podanym linkiem:
 
 
Fragmenty naszego występu nagrane zostały przez Kielecką Telewizję (link poniżej)
 

http://kielce.tvp.pl/25212070/kielecki-przeglad-mlodych-teatrow

Zaproszenie na przedstawienie

włącz .

Zapraszamy w czwartek 5 maja na godzinę 14.40 do KCK-u. O tej porze wystąpią wychowankowie naszej świetlicy w przedstawieniu pt. "Magiczne szkiełko".

 

Wycieczka na Święty Krzyż

włącz .

Zapraszamy na wycieczkę!

 

ŚWIĘTY KRZYŻ

27.05.2016 r.

(piątek)

 

Plan wycieczki:

8.00 – wyjazd z placu przy kościele do Nowej Słupi

9.00wejście na Święty Krzyż Drogą Królewską, czas wejścia ok. 45 min

(W razie deszczu - wjazd kolejką turystyczną z Huty Szklanej)

 

10.15 -Msza Święta w kościele Świętej Trójcy na Świętym Krzyżu

11.00zwiedzanie klasztoru pobenedyktyńskiego z relikwiami drzewa Krzyża Świętego; wejście na wieżę widokową; gołoborze

12.00 - zejście do Huty Szklanej

13.00 zwiedzanie Osady Średniowiecznej– podróż w epokę średniowiecznej wsi świętokrzyskiej; żywy skansen w którym poznamy dawne zawody: kowala, garncarza, rymarza, zielarki; przewodnikiem po osadzie będzie świętokrzyska czarownica

15.00 – obiad(II danie)

17.00 – powrót do Kielc - zakończenie wycieczki.

 

Koszt 60 zł

 

Zapisy w świetlicy i u księdza proboszcza

Spotkanie Świąteczne w Świetlicy

włącz .

Jak co roku przed Świętami wychowankowie naszej świetlicy spotkali się z wychowawcami i księdzem proboszczem, aby uroczyście złożyć sobie życzenie i miło spędzić czas przy stole zastawionym smakołykami. Po poczęstunku nie zabrakło gier i zabaw. Wszyscy wszystkim życzyli Radosnych Świąt Wielkanocnych. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Przedstawienie pt. "Magiczna szkiełko"

włącz .

Wychowankowie naszej Świetlicy "4 KĄTY" u Św. Józefa przygotowują się do udziału w IV Kieleckim Przeglądzie Form Teatralnych Świetlic i Klubów dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury na początku maja. Próbą generalną było wystawianie przedstawiania " Magiczne szkiełko" w naszym kościele. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.

Wyróżnienie dla naszego parafialnego chóru SONUS OBLATUS

włącz .

W odbywającym się po raz trzeci Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu, nasz chór SONUS OBLATUS został wyróżniony w kategorii chóry.

Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia.