„Podaruj nadzieję, podaruj uśmiech”

włącz .

      Jako wspólnota parafialna, czyli jedna wielka rodzina, chcemy podzielić się naszą nadzieję i radością z tego, że Chrystus jest pośród nas. Mimo pośpiechu, chcemy dostrzegać tych co potrzebują takiej radości i takiej nadziei. A więc jeśli chcesz wspomóż rodzinę w potrzebie to przez najbliższe dwa tygodnia do 4.12 (II n. Adwentu) złóż dobrowolną ofiarę na konto parafialne czy w zakrystii na daną rodziną. I twój dar otrzyma bezpośrednio wybrana rodzina. Zapraszamy i czekamy na wszystkich ludzi dobrej woli. Podziel się z innymi nadzieją i radością.

Non omnis moriar...

włącz .

     12 września 2016 na plebanii odbyło się spotkanie ludzi, którzy chcieli przedłużyć posługę brata Witka w naszej wspólnocie. Jego nagła śmierć nie może być tylko jednym z elementów naszego życia, ale to teź znak, aby każdy z nas zatrzymał się w tym pędzodzym w życiu. Grupa ludzi, którzy pamiętają brata Witka, chcąc upamiętnić jego posługę wśród nas postanowiła założyć STOWARZYSZENIE IMIENIA BRATA WITKA. I tak od pomysły doszło do realizacji. Dziś w dzień Papieski można powiedzieć mamy w naszej wspólnocie jego stowarzyszenie. Regulamin jest w zakładce Stowarzyszenie im. Brata Witka, a kto by chciał należeć do stowarzyszenia proszony jest o wypełnienie formularza, który jest na stronie lub w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego dzieła.

Zarząd Stowarzyszenia

Konsekracja u Józefa

włącz .

W niedzielę 2.10.2016 roku o godz. 17.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała swoje wielkie święto. Po 23 latach budowy nowego Kościoła ksiądz biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski dokonał uroczystej konsekracji Kościoła pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach. Na uroczystość przybyli m.in przełożony Prowincjalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Marek Maziarz, byli również księża z dekanatu, zaproszeni księża i cała nasza rodzina parafialna. To dzień dziękczynienia za Kościół jak znak wiary i świadectwo przywiązania do ducha „Caritas”, który był w małej kapliczce na ul. Łódzkiej. Ks. Biskup podkreślił w homilii, że Kościół buduje się wspólnie poprzez rożne dary i charyzmaty. I Kościół jest zawsze świadectwem wiary ludzi, którzy tworzą daną wspólnotę. I widać, że ten Kościół był chciany przez lokalną społeczność. Na zakończenie uroczystości był odczytany list od Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Michała Piscopo osj. Przełożony Generalny życzył wspólnocie: „abyście umieścili w centrum Waszego życia Jezusa Eucharystycznego; aby życie sakramentalne i medytacja Pisma św. pomagała Wam wejść w serce Jezusa; abyście razem z Oblatami św. Józefa budowali tutaj na ziemi Królestwo Boże.(…)Niech św. Józef będzie przewodnikiem waszej wspólnoty parafialnej w drodze do Jezusa; on przez całe życie troszczył się o sprawy Chrystusa”. Niech ta wielka uroczystość wzmocni w nas ducha „Caritas” i budujmy razem tą naszą wspólnotę na wzór wspólnoty domu Nazeratańskiego.

W galerii dostępne są zdjęcia z tej uroczystości…

Festyn

włącz .

 

Pielgrzymka na Sycylię

włącz .

Parafia św. Józefa Oblubieńca serdecznie zaprasza na pielgrzymkę po Sycylii.

Bliższe informacje w programie lub pod nr telefonu na parafię. Serdecznie zapraszamy...

Poniżej znajduje się program pielgrzymki: