Szlachetna paczka

włącz .

"Piękny prezent jest jak strzał prosto w serce – człowiek żyje w biedzie, przyzwyczajony, że ma zadowalać się byle czym, nagle otrzymuje coś o czym marzył. Płaszcz, w którym pięknie wygląda na Pasterce. Pierwszą w życiu nową rzecz. Perfumy, które dodają pewności siebie na rozmowie o pracę. Tak działa Szlachetna Paczka!"
"SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA została zorganizowana czternasty raz."
 Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany."
 
W tym roku nasza parafia przyłączyła się do tej akcji i pomogliśmy jednej rodzinie-babci samotnie wychowującej pięcioro wnucząt.
Wszystkim darczyńcom serdeczne " Bóg zapłać"

Zdjęcia paczek można zobaczyć w galerii.

Poniżej znajduje się lista darów:

Rekolekcje adwentowe u Józefa

włącz .

Rekolekcje adwentowe

u

Józefa

Czwartek – 18.12.2014

g. 18.00 msza na rozpoczęcie rekolekcji  

Piątek – 19.12.2014

g. 9.00 – msza z nauką dla wszystkich

g.16.30 – Msza św. roratnia i nauka dla dzieci

g.18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Sobota – DZIEŃ SPOWIEDZI W PARAFII – 20.12.2014

         Spowiedź św. od godz. 8.30 – 11.30

                            od godz. 16.00 – 18.30

g. 9.00 – msza z nauka dla wszystkich

g.11.00 – msza dla chorych, samotnych i starszych z namaszczeniem chorych

g.16.30 – msza św. roratnia dla dzieci

g.18.00 – msza św. z nauka dla wszystkich

Niedziela – 21.12.2013

Msze na zakończenie rekolekcji 8.00, 9.30, 11.00, 18.00

Wizyta Św. Mikołaja

włącz .

Dnia 6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj! Oczywiście prawdziwy! Najmłodsi uczestnicy sobotniej mszy roratniej oraz ministranci otrzymali wspaniałe prezenty, nawet ksiądz proboszcz zasłużył na drobny upominek, widocznie był grzeczny :)  Spotkanie odbyło się w naszej świetlicy, dzieci dobrze się bawiły, miały okazję porozmawiać ze Świętym, zaśpiewały mu piosenki, niektórzy nawet zatańczyli. Wizyta Mikołaja była bardzo miłą niespodzianką. Zapraszamy do galerii.

Rok Życia Konsekrowanego

włącz .

EWANGELIA, PROROCTWO, NADZIEJA

Papież Franciszek podczas spotkania z przełożonymi generalnymi instytutów zakonnych 29 listopada ubiegłego roku zapowiedział ogłoszenie Roku Życia Konsekrowanego. Rozpocznie się w I niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014, a jego otwarcie będzie poprzedzone czuwaniem modlitewnym w Bazylice św. Piotra w dniu 29 listopada. Natomiast zakończy się 2 lutego 2016 r. uroczystą Mszą św. sprawowaną przez papieża. Hasłem Roku Życia Konsekrowanego jest „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Szlachetna paczka

włącz .

Pomagamy babci, która samotnie wychowuje pięcioro wnucząt: wnuczkę (18 l.), i 4 wnucząt (16 l.), (13 l.), (6 l.) (13 l.).

Potrzebujemy:

środki czystości: szampony, pasta do zębów, mydła

artykuły spożywcze: herbata, kawa

przybory szkolne: zeszyty, piórniki

obuwie: przede wszystkim sportowe: dla dziewczyny nr 41, chłopaki nr: 43,42,30,36

dresy spodnie: dla dziewczyny rozmiar: 170 cm, chłopaki: 170,158, 132, 146

inne: ręczniki, komplety pościeli

upominki: piłki nożne, klocki lego, krem do twarzy dla starszej osoby, BMW (miniaturka).

 

Kto nie ma głowy na zakupy, może przelać pieniądze na konto parafii z dopiskiem: SZLACHETNA PACZKA. Czekamy do 12 grudnia.

Nowe organy u Józefa

włącz .

Dnia 9.11.2014 w naszym kościele pojawiły się nowe organy, które były wypożyczone gościnnie przez firmę Johannus. Po każdej Mszy św. nasz organista p. Mateusz dał mini koncert dla wszystkich chętnych. W galerii zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. A jeśli ktoś chce złożyć cegiełkę na nowe organy Vivo 150 to proszę o kontakt z parafią.