Udział w eliminacjach do X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych

włącz .

29 marca nasz parafialny chór „SONUS OBLATUS” wziął udział w eliminacjach do X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.
Celem festiwalu jest popularyzowanie bogactwa muzyki kościelnej, rozwijanie aktywności artystycznej związanej z przeżywaniem Wielkiego Postu, umożliwienie artystom twórczej konfrontacji oraz aktywowanie amatorskich środowisk muzycznych.
Każdy z uczestników zaprezentował po 2 pieśni pasyjne, nasz chór zaśpiewał
„Mądrość Ojca Wszechmocnego” oraz „Ogrodzie Oliwny”. Był to bardzo udany debiut poza parafią nagrodzony gromkimi brawami oraz dyplomem.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do galerii.

Wyjazd integracyjny ministrantów do Warszawy

włącz .

W dniach od 21 do 23 marca grupa sześciu starszych ministrantów pod opieką brata Witolda Kuchnio gościła w Domu Prowincjalnym Oblatów Świętego Józefa w Warszawie. W piątek wieczorem chłopcy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W sobotę Ojciec Krzysztof przedstawił im historię Zgromadzenia i zaprezentował obecną działalność Józefitów w kraju i na świecie. W drugiej części dnia młodzież zwiedzała Warszawę. Byli między innymi w muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, na Stadion Narodowy oraz na Starym Mieście. Wieczorem rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną braci zakonnych. Nasi ministranci okazali się lepsi i wygrali. Zdjęcia z tego wyjazdu integracyjnego można zobaczyć w galerii.

Zapraszamy.

Pożegnanie zimy w "4 KĄTACH"

włącz .

"Marzanno, Marzanno,
zimowa panno,
zabieraj śniegi, bierz lody
i skocz do wody!"

 21 marca wychowankowie świetlicy 4 "KĄTY" u św. Józefa radośnie pożegnali zimę. Tradycyjna Marzanna została wykonana z ekologicznych surowców i bezpiecznie spalona. Zapachniało wiosną, a na twarzach dziewczynek pojawiły się jej pierwsze oznaki. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, które można obejrzeć w galerii. Zapraszamy.

Błogosławieni ubodzy w duchu

włącz .

Wieczorem 18 marca 2014 roku w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach odbyło się spotkanie modlitewne z kanonami z Taizé. Okazja była szczególna, bo to wigilia uroczystości odpustowych w tej parafii. Na zaproszenie Księdza Proboszcza Romana Westwala na czuwanie przybyli parafianie, którzy na wzór św. Józefa, chcieli w pokorze i cichości serca stanąć przed Bogiem, by oddać mu swoje codzienne sprawy.

Modlitwa kanonami przeplatana była fragmentami z Pisma Świętego i krótkimi rozważaniami, by w końcu na kilka minut uciszyć siebie i dać mówić samemu Bogu. Czuwanie zakończyła adoracja Ikony Krzyża. Każdy przybyły na kilka minut przybliżył się do Drzewa Zbawienia i kładąc na nim czoło bądź patrząc w oczy Chrystusa oddawał Mu to co kryje serce.

Spotkanie modlitewne przygotowali wolontariusze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jak zawsze przyrządzili specjalną dekorację, która miała pomóc w kontemplacji. Jak zwykle główne miejsce zajęła Ikona Krzyża otoczona tym razem cierniami. W śpiewie pomogła także grupa osób organizująca czuwania z kanonami Taizé w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wielki Post

włącz .

W naszej parafii podczas Wielkiego Postu odbędą się nabożeństwa:

  • Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i g.19.30

  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz.17.30