Pielgrzymka na Litwę (2015)

włącz .

LITWA 2015

 17.VIII.2015 (poniedziałek)

Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 7.00 – parking przy kościele św. Józefa Oblubieńca NMP  w Kielcach

Przejazd do Tykocina -  zwiedzanie miasteczka nad Narwią, nazywanego "podlaskim Kazimierzem" (muzeum w Wielkiej Synagodze, zabytkowy ryneczek z pomnikiem hetmana Stefana Czarnieckiego, kościół św. Trójcy,  zamek królewski).

Przejazd do  Kiermus - zwiedzanie prywatnej ostoi żubrów oraz kompleksu budynków przybliżających czasy sarmackie (XVI-wieczny kasztel – muzeum, czworaki oraz karczma Rzym, w której na grupę będzie czekała obiadokolacja).

Przejazd na nocleg w okolicy Suwałk (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami).

 

18.VIII.2015 (wtorek)

Śniadanie (w formie bufetu).

Przejazd na Litwę do Kowna - spotkanie z przewodnikiem; zwiedzanie Starego Miasta.

Przejazd do Pożajścia - zwiedzanie klasztoru Kamedułów, jednego z arcydzieł architektury litewskiej.

Obiadokolacja i nocleg w Kownie (hotel*** w centrum - pokoje 2,3-osobowe z łazienkami).

 

19.VIII.2015 (środa)

Śniadanie (w formie bufetu).

Przejazd do miejscowości Szawle, zwiedzanie słynnej Góry Krzyży - jedynego w swoim rodzaju sanktuarium pod gołym niebem; msza święta.

Przejazd do Kiejdan – zwiedzanie miasta, którego właścicielami od XVI  do XIX wieku byli  Radziwiłłowie.

Przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg (hotel*** - pokoje 2,3-osobowe z łazienkami).

 

20.VIII.2015 (czwartek)

Śniadanie (w formie bufetu).

Zwiedzanie Wilna (Ostra Brama - najważniejszy symbol religijny Litwy, msza święta; cerkiew św. Ducha; kościół św. Ducha, w którym znajduje się oryginał obrazu Miłosierdzia Bożego „Jezu, ufam Tobie”, namalowany wg wizji św. Faustyny Kowalskiej; Uniwersytet Wileński; Katedra Wileńska z kaplicą z relikwiami św. Kazimierza – patrona Litwy; Muzeum Mickiewicza; kościół Św. Anny; panorama Wilna z baszty Giedymina. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

 

21.VIII.2015 (piątek)

Śniadanie (w formie bufetu).

Przejazd do Trok - zwiedzanie gotyckiego zamku na wyspie - dawnej rezydencji księcia Witolda Wielkiego /jednego z najsłynniejszych litewskich zabytków/, zapoznanie się z kulturą Karaimów, degustacja kuchni karaimskiej (rosół i kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z mięsem). Przejazd do Wilna i ciąg dalszy zwiedzania miasta (kościół św. św. Piotra i Pawła - „perła wileńskiego baroku”, cmentarz na Rossie – jedna z najważniejszych polskich nekropolii narodowych). Obiadokolacja i nocleg  w Wilnie.

 

22.VIII.2014 (sobota)

Śniadanie (w formie bufetu).

Przyjazd do Druskiennik - spacer po uzdrowisku, rejs statkiem po Niemnie (do miejscowości Liszków). Powrót do Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

 

23.VIII.2014 (niedziela)

Śniadanie (w formie bufetu). Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski.

Przejazd do Białegostoku – zwiedzanie Pałacu Branickich, nazywanego polskim Wersalem. Obiad. Powrót do Kielc (około godz. 22)

 

CENA : 1400 zł


Cena wycieczki obejmuje:

- przejazd autokarem turystycznym,
- noclegi i wyżywienie według programu,
- ubezpieczenie (KL, NNW),
- usługi przewodnickie,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem.

 

Przypominam, że warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest posiadanie aktualnego paszportu lub dowodu osobistego.

 

Walutą obowiązującą na Litwie od 1 stycznia 2015 r. jest EURO.

Sylwester w Świetlicy u św. Józefa

włącz .

W ten mroźny sylwestrowy dzień wychowankowie świetlicy o godzinie 12.00 życzyli sobie szczęśliwego Nowego Roku, później były zabawy, mnóstwo śmiechu i radosnych tańców.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Aby każdy nowy dzień był nadzwyczajny i wyjątkowy,
Aby ten Nowy Rok rozświetlały same tylko radosne chwile,
Aby spełniały się najskrytsze marzenia
a radość i uśmiech towarzyszyły
nam wszystkim na każdym kroku!

życzy Świetlica 4 KĄTY u św. Józefa

Spotkanie Wigilijne w Świetlicy "4 KĄTY" u św. Józefa

włącz .

Na kilka dni przed Wigilią w naszej świetlicy wychowankowie spotkali się przy wspólnym stole, aby wraz z księdzem proboszczem i wychowawczyniami połamać się opłatkiem. W miłej atmosferze spędziliśmy te chwile, był pyszny wigilijny barszcz i wspaniałe ciasta oraz wspólne zabawy, kalambury, śpiewanie kolęd. Wszyscy wszystkim życzyli spokojnych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w galerii.

Zabawy Mikołajkowe w świetlicy "4 KĄTY"

włącz .

We wtorek 16 grudnia najmłodsi wychowankowie świetlicy "4 KĄTY" u św. Józefa uczestniczyli w zabawach mikołajkowych zorganizowanych przez grupę studentów w świetlicy na Herbach. Był krótki spektakl, gry, konkursy, poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście Mikołaj rozdawał prezenty. Wszyscy wyśmienicie się bawili, co można zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w galerii.

VIII Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek

włącz .

W dniach 12 - 14 grudnia dwie solistki z naszej parafialnej scholi "Promyczki Świętego Józefa" - Zuzia i Natalia, brały udział w VIII Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Obie zaprezentowały się wspaniale! Wykonań konkursowych kolęd będziemy mogli posłuchać 28 grudnia w niedzielę o godz.16.00 w naszym kościele podczas "Rodzinnego Kolędowania". Zapraszamy. Zdjęcia z Festiwalu można obejrzeć w galerii.

Szlachetna paczka

włącz .

"Piękny prezent jest jak strzał prosto w serce – człowiek żyje w biedzie, przyzwyczajony, że ma zadowalać się byle czym, nagle otrzymuje coś o czym marzył. Płaszcz, w którym pięknie wygląda na Pasterce. Pierwszą w życiu nową rzecz. Perfumy, które dodają pewności siebie na rozmowie o pracę. Tak działa Szlachetna Paczka!"
"SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA została zorganizowana czternasty raz."
 Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany."
 
W tym roku nasza parafia przyłączyła się do tej akcji i pomogliśmy jednej rodzinie-babci samotnie wychowującej pięcioro wnucząt.
Wszystkim darczyńcom serdeczne " Bóg zapłać"

Zdjęcia paczek można zobaczyć w galerii.

Poniżej znajduje się lista darów: