Ferie u Św. Józefa

włącz .

Świetlica 4 KĄTY u Św. Józefa podczas ferii zimowych pomimo niesprzyjającej aury zapewniła dzieciom sporo atrakcji. Dwukrotnie najmłodsi wychowankowie mogli poszaleć w bawialni Raj Urwisa na ul. Okrzei. Byliśmy w Multikinie na bajce "Pingwiny z Madagaskaru", a w WDK zobaczyliśmy animację "Baranek Shaun". W Muzeum Dialogu Kultur dziewczynki podczas warsztatów z Biżuterii Antycznej wykonały własne bransoletki lub korale. Największą atrakcją okazał się wyjazd do Stadniny Koni w Dyminach, gdzie każde dziecko mogło usiąść na koniu i pojeździć oraz zwiedzić stajnię z przepięknymi rumakami. Na rozgrzewkę po zimowej przejażdżce mogliśmy zjeść gorącą kiełbaskę z ogniska i wypić ciepłą herbatę. Poza tym w placówce wesoło świętowaliśmy Światowy Dzień Kota, zakończony pięknymi kocimi portretami. Odbyło się również wiele gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami. Były to bardzo udane ferie :) Fotorelację można obejrzeć w galerii.

Filmy z Rodzinnego kolędowania

włącz .

W związku z licznymi problemami związanymi z odtwarzaniem filmów z Rodzinnego Kolędowania, materiał wideo zamieszczono na innym serwerze.

Zapraszamy do obejrzenia filmów.

Komunikat biskupa kieleckiego o peregrynacji znaków ŚDM

włącz .

KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO
O PEREGRYNACJI ZNAKÓW ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
W DIECEZJI KIELECKIEJ


Kochani Diecezjanie!
W ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016, gościć będziemy w Kościele Kieleckim symbole tego wydarzenia – Krzyż Roku Świętego i ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Ich peregrynacja jest odpowiedzią na prośbę skierowaną do młodych przez św. Jana Pawła II w roku 1984: „Ponieście Krzyż Chrystusa na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie”. Zapraszam Was, Bracia i Siostry, byśmy w dniach od 31 stycznia do 14 lutego 2015 r., wspólnie stanęli na modlitwie przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej, niesionych przez młodych po naszej diecezji. Poruszeni hasłem „Dotknij Miłosierdzia”, otwórzmy się na łaski, których Bóg pragnie udzielać. Niech dzięki naszemu świadectwu wiary osoby, które spotykamy, odzyskają nadzieję, znajdując wsparcie w swych troskach.
Pomóżmy szczególnie chorym i cierpiącym, aby w dniu 11 lutego 2015 r., mogli uczestniczyć w zaplanowanym dla nich spotkaniu, w Kielcach, w Hali Legionów.
Polecam dzieło peregrynacji Waszym modlitwom, ufając, że stanie się dla nas czasem łaski, który zaowocuje osobistym nawróceniem i odnową naszych wspólnot parafialnych.
Niech Maryja, Matka Miłosierdzia, wspiera Was swą opieką, wypraszając podczas peregrynacji obfitość Bożych darów.
Z darem pasterskiego błogosławieństwa i modlitwy Wasz Biskup
† Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI
Kielce, dnia 13 stycznia 2015 r.

Program peregrynacji

włącz .

PROGRAM PEREGRYNACJI SYMBOLI ŚDM

W DIECEZJI KIELECKIEJ

31.01-14.02.2015 R.

 

Sobota 31.01.2015

Rozpoczęcie Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani – w Diecezji Kieleckiej po przywiezieniu ich z Lublińca w diecezji gliwickiej.

LELÓW

20.00 – Powitanie Symboli ŚDM w diecezji kieleckiej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, duchowieństwo, młodzież i wiernych.

Msza św. w miejscu męczeńskiej śmierci sługi Bożego Ignacego Trendy.

KROCZYCE

23.00 – Czuwanie nocne