Wycieczka rowerowa na Karczówkę

włącz .

Dnia 24.05.2014 grupa ministrantów pod kierunkiem br. Witolda i Dominika Olesia wybrali się na wycieczkę rowerową. Tym razem celem był klasztor Pallotynów na Karczówce. W galerii do zobaczenia zdjęcia z tej wyprawy...

Zaproszenie

włącz .


ZAPROSZENIE

 

  • Na pielgrzymkę do Wadowic-Oświęcim. Termin: 2.08.2014. Zapisy do końca czerwca.

 

  • Dla dzieci i młodzieży: wyjazd w Sudety. Termin: 21-25.07.2014. Zapisy do końca czerwca.

 

  • Festyn parafialny: „ze św. Józefem na dobre i na złe”. 20 czerwca 2013

 

  • Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje w zakrystii.

DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR KANONIZACJI

włącz .

Serdecznie zapraszamy 10 maja 2014 na godz.20.00 na dziękczynną adorację za dar kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie i wspólna pielgrzymka wiary.

Zapraszamy.

 

 

Spotkanie Świąteczne w świetlicy "4 KĄTY" u św. Józefa

włącz .

Nasz stół wielkanocny
haftowany w kwiaty.
W borówkowej zieleni
listeczków skrzydlatych
lukrowana baba
rozpycha się na nim,
a przy babie –
mazurek w owoce przybrany.

W Wielki Czwartek w świetlicy odbyło się Spotkanie Świąteczne. Przy stole zasiedli wychowankowie, panie wychowawczynie oraz ksiądz Roman i brat Witold. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, życzeń świątecznych, jajka i przepysznych ciast. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w galerii.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

włącz .

          Nie życzę Ci chodzenia po morzu dla samego chodzenia.

 Nie życzę Ci noszenia krzyża dla samego noszenia go.

 Nie życzę Ci radości z życia dla samej radości.

 Nie życzę Ci wytrwałości w cierpieniu dla samego cierpienia.

 Ale życzę Ci spotkania ze Zmartwychwstałym, choć także nie dla

samego spotkania, lecz dla zmartwychwstania w Jezusie

Chrystusie!

 

Życzy

 Ks. Roman wraz ze współbraćmi

 

TRIDUUM PASCHALNE

włącz .

            Tajemnica Męki i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum Dobrej Nowiny, którą Kościół, powinien głosić światu. (por. KKK 571). W sposób szczególny wyraża się to w liturgii, podczas obchodów tzw. Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się ono Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem, a kończy drugimi Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy do przeżycia tej symboliki Triduum.

 

WIELKI CZWARTEK – godz.18.00

Msza Wieczerzy Pańskiej, przypominająca Ostatnią Wieczerzę, kiedy to Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Gromadzimy się wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Jezus zaprasza nas do wspólnego stołu. Liturgia tego wieczoru obejmuje również wzruszający obrzęd umycia nóg dwunastu wybranym osobom oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. – obowiązuje post ścisły. Liturgia zaprasza na rozważanie biblijnego opisu Męki Pańskiej, uczczenie Krzyża Świętego oraz adorację Chrystusa w Grobie Pańskim.

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKA SOBOTA – godz.18.00

Ciało Chrystusa spoczywa w Grobie – nawiedzamy Grób Pański, trwamy na modlitwie. Błogosławieństwo pokarmów od godz.9.00 do 13.00 – co godzinę. Wieczorna liturgia jest najważniejszą liturgią całego roku kościelnego. LITURGIA wigilii Paschalnej obejmuję obrzęd błogosławieństwa światła, orędzie paschalne, rozbudowaną liturgię Słowa, liturgię chrzcielną i wreszcie Liturgię Eucharystyczną.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Największe święto uczniów Chrystusa. Wyruszamy o świcie na uroczystą procesję za Chrystusem Zmartwychwstałym, aby wyznać naszą wiarę w Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem.

Msze w tym dniu: 6.00 (rezurekcja), 9.30, 11.00, 18.00