Spotkanie Wigilijne w Świetlicy "4 KĄTY" u św. Józefa

włącz .

Na kilka dni przed Wigilią w naszej świetlicy wychowankowie spotkali się przy wspólnym stole, aby wraz z księdzem proboszczem i wychowawczyniami połamać się opłatkiem. W miłej atmosferze spędziliśmy te chwile, był pyszny wigilijny barszcz i wspaniałe ciasta oraz wspólne zabawy, kalambury, śpiewanie kolęd. Wszyscy wszystkim życzyli spokojnych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w galerii.

Zabawy Mikołajkowe w świetlicy "4 KĄTY"

włącz .

We wtorek 16 grudnia najmłodsi wychowankowie świetlicy "4 KĄTY" u św. Józefa uczestniczyli w zabawach mikołajkowych zorganizowanych przez grupę studentów w świetlicy na Herbach. Był krótki spektakl, gry, konkursy, poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście Mikołaj rozdawał prezenty. Wszyscy wyśmienicie się bawili, co można zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w galerii.

VIII Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek

włącz .

W dniach 12 - 14 grudnia dwie solistki z naszej parafialnej scholi "Promyczki Świętego Józefa" - Zuzia i Natalia, brały udział w VIII Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Obie zaprezentowały się wspaniale! Wykonań konkursowych kolęd będziemy mogli posłuchać 28 grudnia w niedzielę o godz.16.00 w naszym kościele podczas "Rodzinnego Kolędowania". Zapraszamy. Zdjęcia z Festiwalu można obejrzeć w galerii.

Szlachetna paczka

włącz .

"Piękny prezent jest jak strzał prosto w serce – człowiek żyje w biedzie, przyzwyczajony, że ma zadowalać się byle czym, nagle otrzymuje coś o czym marzył. Płaszcz, w którym pięknie wygląda na Pasterce. Pierwszą w życiu nową rzecz. Perfumy, które dodają pewności siebie na rozmowie o pracę. Tak działa Szlachetna Paczka!"
"SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA została zorganizowana czternasty raz."
 Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany."
 
W tym roku nasza parafia przyłączyła się do tej akcji i pomogliśmy jednej rodzinie-babci samotnie wychowującej pięcioro wnucząt.
Wszystkim darczyńcom serdeczne " Bóg zapłać"

Zdjęcia paczek można zobaczyć w galerii.

Poniżej znajduje się lista darów:

Rekolekcje adwentowe u Józefa

włącz .

Rekolekcje adwentowe

u

Józefa

Czwartek – 18.12.2014

g. 18.00 msza na rozpoczęcie rekolekcji  

Piątek – 19.12.2014

g. 9.00 – msza z nauką dla wszystkich

g.16.30 – Msza św. roratnia i nauka dla dzieci

g.18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Sobota – DZIEŃ SPOWIEDZI W PARAFII – 20.12.2014

         Spowiedź św. od godz. 8.30 – 11.30

                            od godz. 16.00 – 18.30

g. 9.00 – msza z nauka dla wszystkich

g.11.00 – msza dla chorych, samotnych i starszych z namaszczeniem chorych

g.16.30 – msza św. roratnia dla dzieci

g.18.00 – msza św. z nauka dla wszystkich

Niedziela – 21.12.2013

Msze na zakończenie rekolekcji 8.00, 9.30, 11.00, 18.00

Wizyta Św. Mikołaja

włącz .

Dnia 6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj! Oczywiście prawdziwy! Najmłodsi uczestnicy sobotniej mszy roratniej oraz ministranci otrzymali wspaniałe prezenty, nawet ksiądz proboszcz zasłużył na drobny upominek, widocznie był grzeczny :)  Spotkanie odbyło się w naszej świetlicy, dzieci dobrze się bawiły, miały okazję porozmawiać ze Świętym, zaśpiewały mu piosenki, niektórzy nawet zatańczyli. Wizyta Mikołaja była bardzo miłą niespodzianką. Zapraszamy do galerii.