Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023 – 08.10.2023 r.

 

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane każdego dnia, przez cały październik o godz. 17.30.
   
2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Józefa Marello o godz. 16.45.
   
3. W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.45.
   
4. W tym tygodniu przypada:
 
  • w poniedziałek wsp. św. Aniołów Stróżów,
  • w środę wsp. św. Franciszka z Asyżu,
  • w czwartek wsp. św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy,
  • w sobotę wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
   
5. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa będą połączone z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź  w piątek od godz. 16.30.
   
6. 15 października rozpoczynają się w naszej parafii misje parafialne, które potrwają do 22 października. Polecajmy w modlitwie o. Alberta Poloczka, który będzie prowadził te misje, jak też całą wspólnotę parafialną.
   
7. Spotkania z młodzieżą przystępującą do sakramentu bierzmowania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30. W październiku wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca.
   
8. Zapraszam czcicieli Matki Boskiej Różańcowej do zapisywania się na pielgrzymkę do Jędrzejowa, która odbędzie się 07 października.
   
9. Dziękuję paniom: Bożenie Baran, Danucie Sysce, Małgorzacie Ludwinek, Małgorzacie Kuchcie, Marzenie Mikołajczyk, Wandzie Malec, Beacie Bazak, Sylwii Bazak, za posprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę. A teraz zapraszam Agnieszce Bazak, Edycie Kołbuc, Alicji Witkowskiej i Katarzynie Radosińskiej za kwiaty, posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Proszę teraz mieszkańców ul. Osiedlowej o przygotowanie świątyni do nabożeństw.
   
10. Dziękuję paniom: Renacie  Śmiech, Barbarze Dudek i Beacie Bazak za nowy wystrój kapliczki Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.
   
11. Dziękuję paniom: Małgorzacie Wijas, Izabelli Durlik, Krystynie Motaninie, Dorocie Treli oraz p: Wiesławowi Wijasowi i Wiesławowi Treli za wycięcie różnego rodzaju zarośla.
   
12. W środę (11.10), o godz. 18.30 spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną.
   
13. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
   
14. W najbliższą sobotę, o godz. 18.00 na Świętym Krzyżu odbędzie się koncert oparty na biografii wielkich Polaków: św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i sługi Bożego Franciszka Blachnickiego.
   
15. Do domu naszego Pana odeszli Sławomir Wojtyra i Stefan Bodzioch.

 

Parafianom, gościom, a przede wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości łask Bożych

 

Do użytku wewnętrznego