Wycieczki od Józefa

włącz .

1.

Serdecznie zapraszam na wycieczkę do Zakopanego i w Pieniny. W programie wjazd na Kasprowy Wierch i spływ Dunajcem. Termin od 9-11.09. Zapisy do końca czerwca w zakrystii. Koszt 350 zł.

2.

Wycieczka na dobry początek wakacji dla dzieci i starszych do Zagnańska i okolic. W programie m.in. zwiedzanie Oceanarium oraz Park Miniatur Świętokrzyskich. Zapisy do 19.06 w zakrystii. Koszt 60 zł.

Zapraszam

„Kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą”

włącz .

Chciałbym z całego serca podziękować całej wspólnocie parafialnej, małym i dużym za pomoc w organizacji ostatniej drogi ziemskiej br. Witka. Dziękuję za Mszę św., komunię św., poczęstunek. Dziękuję za to, że poczułem się w jednej wielkiej rodzinie Józefa. Bóg zapłać.

ks. Roman

Śmierć Brata Witolda Możdżenia

włącz .

Dnia 29.05.2016 w godzinach popołudniowych zmarł w szpitalu br. Witold Możdżeń. Msza w jego intencji odbędzie się jutro 30.05.2016 o godz:  17.00.

Zapraszam całą parafię

Proboszcz

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Święty Krzyż

włącz .

   27 maja dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii wraz z rodzicami i księdzem proboszczem pielgrzymowały do najstarszego w Polsce sanktuarium na Świętym Krzyżu. Czym obecnie jest dla Polaków Częstochowa z Jasną Górą, tym był niegdyś Święty Krzyż.

   W tym starym i pięknym sanktuarium, gdzie w szczególny sposób dzieci dziękowały Panu Bogu za dar I Komunii Świętej, a rodzice wypraszali dla swoich pociech obfitości łask bożych, uczestniczyliśmy w eucharystii, ucałowaliśmy relikwie Drzewa Krzyża Świętego, poznaliśmy historię tego miejsca, zwiedziliśmy muzeum misyjne. Następnie chętni weszli - pokonując prawie 200 schodów! - na odbudowaną wieżę kościelną, by podziwiać piękną panoramę świętokrzyską. Na zakończenie pobytu na Świętym Krzyżu obejrzeliśmy największe w Górach Świętokrzyskich gołoborze, czyli rumowisko skalne.

   Prosto z gołoborza udaliśmy się do Huty Szklanej, gdzie zwiedzając Osadę Średniowieczną, odbyliśmy podróż w epokę średniowiecznej wsi świętokrzyskiej; poznaliśmy dawne zawody: kowala, garncarza, rymarza, tkacza i zielarki. Dopełnieniem pobytu w Hucie Szklanej był smaczny obiad – z lodami – w regionalnej karczmie.

   Na zakończenie pielgrzymki dzieci wzięły udział w mini-konkursie wiedzy o Świętym Krzyżu. Uczestnicy dzielnie walczyli, o czym świadczy konieczność dogrywki. Ostatecznie zwyciężyła Zuzanna. Nagrodami były wartościowe książki. 

Zdjęcia z pielgrzymki w galerii.
 

IV Kielecki Przegląd Form Teatralnych Świetlic i Klubów dzieci i młodzieży 2016 r.

włącz .

W dniach 5 ,6 maj w Kieleckim Centrum Kultury odbył się po raz czwarty Przegląd Form Teatralnych Świetlic i Klubów dzieci i młodzieży. W tym roku nasza świetlica "4 KĄTY" u św. Józefa po raz pierwszy przygotowała przedstawianie pt "Magiczne szkiełko" z 10 piosenkami. Pomimo sporej tremy występ udał się wspaniale! 13 dziewczynek i 1 chłopiec rewelacyjnie poradzili sobie na scenie!
Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.
 
Film dostępny jest pod niżej podanym linkiem:
 
 
Fragmenty naszego występu nagrane zostały przez Kielecką Telewizję (link poniżej)
 

http://kielce.tvp.pl/25212070/kielecki-przeglad-mlodych-teatrow

Zaproszenie na przedstawienie

włącz .

Zapraszamy w czwartek 5 maja na godzinę 14.40 do KCK-u. O tej porze wystąpią wychowankowie naszej świetlicy w przedstawieniu pt. "Magiczne szkiełko".