Ferie u Józefa

włącz .

Poniedziałek – 30.01

 • Zbiórka na świetlicy o godz. 9.15, wyjazd o godz.9.30 do Cedzyny na Festyn z Rafałem, powrót do świetlicy o godz. 14.00. W programie m.in.: tańce, gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

 

Wtorek – 31.01

 •  Zabawy na świetlicy od godz. 10.00 do godz. 15.00.

 

Środa – 1.02

 • Wyjazd do kina, zbiórka o godz. 10.00 na świetlicy wyjazd autobusem miejskim z przystanku spod Kościoła o godz. 10.49, powrót ok. godz. 14.00 na świetlicę.

 

Czwartek – 2.02

 • Wyjazd do Bawialni, zbiórka o godz. 10.00 na świetlicy, wyjazd autobusem miejskim z przystanku spod Kościoła o godz. 10.49, powrót ok. 14.00 na świetlicę.

 

Piątek – 3.02

 • Zabawy na świetlicy od godz. 10.00 do godz. 15.00 w tym kto zrobi lepszą pizzę alla padre Romano.

 

Sobota – 4.02

 • Karnawał w Rio Józefa zapraszamy na bal maskowy od godz. 10.00 do 15.00.

 

Zapraszamy

 

Półkolonie u Józefa

włącz .

W zakrystii rozpoczynamy zapisy na nasze parafialne półkolonie dla najmłodszych, które odbędą się od 30.01 do 4.02 (poniedziałek-sobota). Zapisy do 27 stycznia – koszt 20 zł.

Wizyta duszpasterska 2017 u Józefa

włącz .

Poniedziałek – 9.01 – rozpoczęcie kolędy o godz. 15.15

 1. Kostomłoty I od pp. Śmiech – ul. Działkowa
 2. Kostomłoty I od pp. Mikołajczyk do pp. Zapała

 

Wtorek – 10.01

 1. Kostomłoty I – pp. Jaśkowskich do p. Adama Michtę
 2. Kostomłoty I – p. Ludwika Michtę do p. Adama Słoń

 

Środa – 11.01

 1. Kostomłoty I – od p. Kołodziej do pp. Jamioł
 2. ul. Łódzka nr parzyste wokół Kościoła od pp. Detków do pp. Marek i ul. Lisia

 

Czwartek – 12.01

 1. Osiedle Pracowników Leśnych i ul. Gruchawka do p. Liszek
 2. Ul. Gruchawka od pp. Jarząbek do p. Matanina

 

Piątek – 13.01

 1. Ul. Zastawie od nr. 58 do nr 40a (pp. Rodzim – p. Szczeapnek)
 2. Ul. Zastawie od nr. 9 do 36 a (pp. Zapała – pp. Smagała)

 

Sobota – 14.01 – kolęda od godz. 10.09

 1. Ul. Łódzka nr parzyste – od p. Karyś do pp. Siciarskich
 2. ul. Łódzka nr nieparzyste – od pp. Adach do pp. Surowiec, mieszkańcy za ekranem od hotelu Wela, p. Zbroińska do pp. Kwaitkowskich

 

Poniedziałek – 16.01 – kolęda od godz. 15.15

 1. ul. Lubiczna pp. Rogozińscy do pp. Daliszewskich nr od 3 do 25
 2. ul. Żelaznogórska nr. nieparzyste o pp. Fidler do p. Brzyśkiewicz od nr 31 do 19a i ul. Lubiczna nr parzyste od 4 do 26 (Dworek – Skrzyniarz)

 

Wtorek – 17.01

 1. ul. Żelaznogórska nr. nieparzyste od nr 17 do nr 3 pp. Czechowicz do pp. Żurawskich
 2. ul. Żelaznogórska nr parzyste od p. Kozerawskiej do p. Skuzy od 10 do 46

 

Środa – 18.01

 1. ul. Żelaznogórska nr nieparzyste od nr 33 do 35   (pp. Rozemberg do p. Mikulskiej) i nr parzyste pod lasem od pp. Detków do pp. Grabala nr 48
 2. ul. Łazy od nr 44 do 40 i ul. Piaseczny Dół cała pocz. od pp. Bednarskich

 

Czwartek – 19.01

 1. ul. Łazy nr nieparzyste od nr 3 do nr 37 (od. pp. Dudzic do pp. Jóźwik)
 2. ul. Łazy nr parzyste od 4a do 40a (od pp. Salwa do pp. Zalewscy)

 

Piątek – 20.01

 1. ul. Lubiczna nr nieparzyste od 27 do końca i nr parzyste od 44 do 28 (od pp. Tokar do pp. Detka)
 2. ul. Kaczowa i Iglasta od p. Niemiec

 

Sobota – 21.01

         Kolęda dodatkowa…

„Podaruj nadzieję, podaruj uśmiech”

włącz .

      Jako wspólnota parafialna, czyli jedna wielka rodzina, chcemy podzielić się naszą nadzieję i radością z tego, że Chrystus jest pośród nas. Mimo pośpiechu, chcemy dostrzegać tych co potrzebują takiej radości i takiej nadziei. A więc jeśli chcesz wspomóż rodzinę w potrzebie to przez najbliższe dwa tygodnia do 4.12 (II n. Adwentu) złóż dobrowolną ofiarę na konto parafialne czy w zakrystii na daną rodziną. I twój dar otrzyma bezpośrednio wybrana rodzina. Zapraszamy i czekamy na wszystkich ludzi dobrej woli. Podziel się z innymi nadzieją i radością.

Non omnis moriar...

włącz .

     12 września 2016 na plebanii odbyło się spotkanie ludzi, którzy chcieli przedłużyć posługę brata Witka w naszej wspólnocie. Jego nagła śmierć nie może być tylko jednym z elementów naszego życia, ale to teź znak, aby każdy z nas zatrzymał się w tym pędzodzym w życiu. Grupa ludzi, którzy pamiętają brata Witka, chcąc upamiętnić jego posługę wśród nas postanowiła założyć STOWARZYSZENIE IMIENIA BRATA WITKA. I tak od pomysły doszło do realizacji. Dziś w dzień Papieski można powiedzieć mamy w naszej wspólnocie jego stowarzyszenie. Regulamin jest w zakładce Stowarzyszenie im. Brata Witka, a kto by chciał należeć do stowarzyszenia proszony jest o wypełnienie formularza, który jest na stronie lub w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego dzieła.

Zarząd Stowarzyszenia

Konsekracja u Józefa

włącz .

W niedzielę 2.10.2016 roku o godz. 17.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała swoje wielkie święto. Po 23 latach budowy nowego Kościoła ksiądz biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski dokonał uroczystej konsekracji Kościoła pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach. Na uroczystość przybyli m.in przełożony Prowincjalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Marek Maziarz, byli również księża z dekanatu, zaproszeni księża i cała nasza rodzina parafialna. To dzień dziękczynienia za Kościół jak znak wiary i świadectwo przywiązania do ducha „Caritas”, który był w małej kapliczce na ul. Łódzkiej. Ks. Biskup podkreślił w homilii, że Kościół buduje się wspólnie poprzez rożne dary i charyzmaty. I Kościół jest zawsze świadectwem wiary ludzi, którzy tworzą daną wspólnotę. I widać, że ten Kościół był chciany przez lokalną społeczność. Na zakończenie uroczystości był odczytany list od Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Michała Piscopo osj. Przełożony Generalny życzył wspólnocie: „abyście umieścili w centrum Waszego życia Jezusa Eucharystycznego; aby życie sakramentalne i medytacja Pisma św. pomagała Wam wejść w serce Jezusa; abyście razem z Oblatami św. Józefa budowali tutaj na ziemi Królestwo Boże.(…)Niech św. Józef będzie przewodnikiem waszej wspólnoty parafialnej w drodze do Jezusa; on przez całe życie troszczył się o sprawy Chrystusa”. Niech ta wielka uroczystość wzmocni w nas ducha „Caritas” i budujmy razem tą naszą wspólnotę na wzór wspólnoty domu Nazeratańskiego.

W galerii dostępne są zdjęcia z tej uroczystości…