Wycieczka na Kadzielnię

włącz .

    W ramach półkolonii u Józefa - we wtorek 18 lipca - grupa 32 dzieci z księdzem Romanem i opiekunami odbyła wycieczkę na Kadzielnię. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. Młodzi poszukiwacze przygód, zabezpieczeni kaskami, odważnie przeszli przez trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę, podziwiając nacieki skalne i liczne skamieniałości mieszkańców dawnego, ciepłego morza, które tu istniało ponad 300 milionów lat temu. Była to wartościowa lekcja geologii. Następnie wędrując ścieżkami spacerowymi otaczającymi rezerwat, podziwialiśmy Skałkę Geologów, wznoszącą się pośrodku dawnego kamieniołomu, Szmaragdowe Jeziorko, amfiteatr oraz piękne widoki pasm Gór Świętokrzyskich. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też Tablice Mojżeszowe, przypominając sobie jednocześnie Dziesięć Bożych Przykazań. A na Skwerze Pamięci Ofiar Katynia była chwila refleksji nad tragiczną historią Polaków na Wschodzie. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki zjedliśmy pyszną pizzę. Kadzielnia to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc! Zapraszamy do galerii.

Nasze półkolonie u Józefa...

włącz .

Za nami połowa naszych półkolonii. Dzieciaki dopisują (ponad 30 zapisanych), pogoda również i atrakcji jest co nie miara. Dzieci oprócz zabaw, mają warsztaty artystyczne prowadzone przez naszą parafiankę i raz w tygodniu wyjeżdżają w teren. W tym tygodniu zwiedziliśmy gród Pędzików koło Chęcin. Dziękuję wszystkim za każdy gest dobroci...A oto zdjęcia

 

dziękuję

ks. Roman

Półkolonie u Józefa

włącz .

Półkolonie u Józefa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Zapraszamy

Pielgrzymka dzieci komunijnych wraz z rodzicami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

włącz .

3 czerwca grupa naszych tegorocznych dzieci komunijnych pielgrzymowało do Łagienik. Tam w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dzieci wraz z rodzicami dziękowali za dar komunii św. w naszej parafii. Po Mszy św., spotkaniu siostrą zakonna i zwiedzaniu sanktuarium udaliśmy się na spływ po Wiśle i zjedliśmy na stadku obiad. Pogoda i humor dopisał wszystkim uczestnikom.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

I rocznica śmierci br. Witka

włącz .

29 maja 2017 minęła I rocznica śmierci brata Witka. Nasza wspólnota parafialna wieczorem o godz. 18.00 zgromadziła się na Mszy św. za śp. br. Witka. Na ta Mszę św. uczestniczyli również rodzina br. Witka. Po Mszy św. cała wspólnota zgromadziła się na tyłach Kościoła, aby uczestniczyć w poświęceniu skewru imienia brata Witka. To dar parafian za posługę i życie br. Witka w naszej wspólnocie. Niech powstający skwer będzie miejscem naszego wspólnego spędzania wolnego czasu. Wszystkim ofiarodawcom, tym, którzy pomagali w powstawaniu skweru z góry dziękuję.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.