Błogosławieni ubodzy w duchu

włącz .

Wieczorem 18 marca 2014 roku w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach odbyło się spotkanie modlitewne z kanonami z Taizé. Okazja była szczególna, bo to wigilia uroczystości odpustowych w tej parafii. Na zaproszenie Księdza Proboszcza Romana Westwala na czuwanie przybyli parafianie, którzy na wzór św. Józefa, chcieli w pokorze i cichości serca stanąć przed Bogiem, by oddać mu swoje codzienne sprawy.

Modlitwa kanonami przeplatana była fragmentami z Pisma Świętego i krótkimi rozważaniami, by w końcu na kilka minut uciszyć siebie i dać mówić samemu Bogu. Czuwanie zakończyła adoracja Ikony Krzyża. Każdy przybyły na kilka minut przybliżył się do Drzewa Zbawienia i kładąc na nim czoło bądź patrząc w oczy Chrystusa oddawał Mu to co kryje serce.

Spotkanie modlitewne przygotowali wolontariusze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jak zawsze przyrządzili specjalną dekorację, która miała pomóc w kontemplacji. Jak zwykle główne miejsce zajęła Ikona Krzyża otoczona tym razem cierniami. W śpiewie pomogła także grupa osób organizująca czuwania z kanonami Taizé w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wielki Post

włącz .

W naszej parafii podczas Wielkiego Postu odbędą się nabożeństwa:

  • Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i g.19.30

  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz.17.30

Świetlicowy Bal Walentynkowy u Józefa

włącz .

Na zakończenie ferii zimowych wychowawczynie Świetlicy wraz z bratem Witkiem zorganizowali wielki bal walentynkowy. Każdy uczestnik zabawy wcielił się w wybraną przez siebie postać. Chcąc uczcić dzień św. Walentego wszyscy otrzymali miłe kartki z życzeniami. Oprócz tańców odbyło się wiele konkursów z nagrodami. Prawdziwym hitem okazała się konkurencja „Mąka wszędzie, co to będzie?” Na zakończenie wszyscy zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Ferie w Świetlicy „4 KĄTY u Józefa”

włącz .

W czasie ferii zimowych Świetlica „4 KĄTY” u św. Józefa zapewniła wychowankom wiele ciekawych atrakcji. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych oraz ceramicznych zorganizowanych przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, spędzić czas w bawialni Happy Land, a także obejrzeć film w Multikinie. W Sieci Świetlic zostały zorganizowane bale karnawałowy i walentynkowy podczas których odbyło się wiele konkursów z nagrodami. Nie zabrakło również zabaw na śniegu, chociaż było go niewiele.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

I turniej w tenisie stołowym o puchar proboszcza

włącz .

10 lutego (w poniedziałek) w świetlicy 4 kąty u św. Józefa odbył się I turniej w tenisie stołowym o puchar proboszcza. Drużyn zgłosiło się 3. Pierwsze miejsce zajął Maksym Hajduk, drugie Dominik Zapała a III Szymon Surowiec. Oprócz pucharu i medali, każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę pocieszenia. Zwycięzcom gratulujemy - zapraszamy do galerii gdzie znajdują się zdjęcia z turnieju i nie tylko....

Oto zdjęcia z tego ważnego wydarzenia..