Rok Życia Konsekrowanego

włącz .

EWANGELIA, PROROCTWO, NADZIEJA

Papież Franciszek podczas spotkania z przełożonymi generalnymi instytutów zakonnych 29 listopada ubiegłego roku zapowiedział ogłoszenie Roku Życia Konsekrowanego. Rozpocznie się w I niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014, a jego otwarcie będzie poprzedzone czuwaniem modlitewnym w Bazylice św. Piotra w dniu 29 listopada. Natomiast zakończy się 2 lutego 2016 r. uroczystą Mszą św. sprawowaną przez papieża. Hasłem Roku Życia Konsekrowanego jest „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Szlachetna paczka

włącz .

Pomagamy babci, która samotnie wychowuje pięcioro wnucząt: wnuczkę (18 l.), i 4 wnucząt (16 l.), (13 l.), (6 l.) (13 l.).

Potrzebujemy:

środki czystości: szampony, pasta do zębów, mydła

artykuły spożywcze: herbata, kawa

przybory szkolne: zeszyty, piórniki

obuwie: przede wszystkim sportowe: dla dziewczyny nr 41, chłopaki nr: 43,42,30,36

dresy spodnie: dla dziewczyny rozmiar: 170 cm, chłopaki: 170,158, 132, 146

inne: ręczniki, komplety pościeli

upominki: piłki nożne, klocki lego, krem do twarzy dla starszej osoby, BMW (miniaturka).

 

Kto nie ma głowy na zakupy, może przelać pieniądze na konto parafii z dopiskiem: SZLACHETNA PACZKA. Czekamy do 12 grudnia.

Nowe organy u Józefa

włącz .

Dnia 9.11.2014 w naszym kościele pojawiły się nowe organy, które były wypożyczone gościnnie przez firmę Johannus. Po każdej Mszy św. nasz organista p. Mateusz dał mini koncert dla wszystkich chętnych. W galerii zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. A jeśli ktoś chce złożyć cegiełkę na nowe organy Vivo 150 to proszę o kontakt z parafią.

Program korepetycji

włącz .

J. ANGIELSKI

gr. p. Joanny w poniedziałek i we wtorek od godz. 15.00 do 17.00

gr. p. Iwony w środę od godz. 16.00 do godz. 17.00

J. NIEMIECKI

gr. p. Katarzyny w  sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00

Bp Jan Piotrowski nowym Biskupem Kieleckim

włącz .

W dniu 11 października 2014 r. Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej, nowym biskupem Diecezji Kieleckiej. Informację tę podało dziś w południe Radio Watykańskie.


Biskup dr Jan Piotrowski, s. Jana i Natalii Giemza, urodził się 5 stycznia 1953 r. w Szczurowej, która jest jednocześnie jego parafią rodzinną. Po ukończeniu szkoły średniej w Radłowie i złożeniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia prezbiteratu przyjął w bazylice katedralnej w Tarnowie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 25 maja 1980 r.

Po święceniach pracował w parafiach: Przecław i Mielec – Ducha Świętego. W latach 1984-1991 pełnił posługę misyjną w Republice Konga w Afryce. Po powrocie został minowany sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła a w 1995 r. sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z kolei w roku 1992 podjął studia specjalistyczne w Instytucie Katolickim w Paryżu otrzymując tytuł licencjata z teologii. Doktorat z teologii uzyskał w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, na podstawie rozprawy pt.: „Zakładanie i dojrzewanie Kościoła w Kongijskiej Krainie Grand Niari (druga ewangelizacja 1883-1991)”. W latach 1997-1999 podjął, z krótką przerwą (w czasie której pełnił obowiązki kierownika administracyjnego Katolickiego Ośrodka Studiów Społecznych w Lipnicy Murowanej, a po śmierci proboszcza administratora miejscowej parafii), posługę duszpasterską w jednym z ubogich przedmieść Limy, stolicy Peru. W latach 2000-2010 pełnił z nominacji Kongregacji ds. Ewangelizacji, funkcję Dyrektora Krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Ponadto w dniu 24 marca 2003 r. papież Jan Paweł II mianował ks. Jana członkiem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Dodatkowo  w czerwcu 2001 r. Konferencja Episkopatu Polski powołała ks. Jana na Konsultora ds. Misyjnych KEP.

Od dnia 22 listopada 2009 r. pełnił urząd proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Był dziekanem dekanatu Nowy Sącz-Centrum oraz prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. W wymiarze diecezjalnym - członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Kapłańskiej.

W dowód uznania za gorliwą posługę kapłańską Ojciec Święty Jan Paweł II obdarzył ks. Jana w dniu 26 stycznia 2004 r. godnością Kapelanem Jego Świątobliwości.

14 grudnia 2013 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dr. Jana Piotrowskiego, proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu, biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej przydzielając mu stolicę tytularną Siniti. 25 stycznia 2014 r. w katdedrze tarnowskiej ks. Jan Piotrowski przyjął sakrę biskupią. Głównym konsekratorem był bp Andrzej Jeż, a towarzyszyli mu abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz bp senior Władysław Bobowski. Jako dewizę biskupią przyjął słowa „In caritate Evangelium praedicare” – „W miłości głosić Ewangelię”.

Zainteresowania naukowe: misjologia, historia misji, antropologia kulturowa.

Inne zainteresowania: muzyka klasyczna, rower, pływanie.

Znajomość języków: angielski, francuski, włoski, hiszpański, munukutuba (Kongo Brazaville).


Otoczmy modlitwą Księdza Biskupa Nominata,
polecając Jego pasterską posługę w Kościele Kieleckim.