Dekret biskupa kieleckiego - dyspensa na 5 czerwca
Kielce, dnia 28 maja 2026 r.
Nr OJ - 63/26
DYSPENSA
od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
w piątek, 5 czerwca 2026 r.
Kierując się dobrem duchowym wiernych udzielam wszystkim wiernym diecezji kieleckiej oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji w dniu 5 czerwca 2026 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku (kan. 87 § 1, 1250, 1251 KPK).
Jednocześnie zachęcam korzystających z dyspensy, aby w ramach zastąpienia
przepisanej na ten dzień wstrzemięźliwości odmówili dowolną modlitwę w intencji o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości w niedzielę, 31 maja 2026 roku.
† Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI
ks. Marcin Jastrząb
KANCLERZ KURII

