Komunikat Ks. Biskupa
Kielce, dnia 30 kwietnia 2026 r.
Komunikat w związku z uroczystością NMP, Matki Łaski Bożej,
Patronki Miasta Kielce
Podobnie jak w ubiegłych latach pragniemy wspólnie oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, Matce Łaski Bożej, podczas uroczystości odpustowych w czwartek, 7 maja i zawierzyć naszej Patronce miasto i jego mieszkańców.
Czcigodnych Kapłanów i Drogich Wiernych naszego miasta zapraszam do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, a szczególnie na Mszę św. o godz. 19.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Krzysztof Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej. Po Mszy św. przejdziemy ulicami Kielc w procesji różańcowej.
† Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI
_____________________________________
Zarządzenie – Kuria Diecezjalna w Kielcach
Nr OA – 51/26
Kielce, dnia 30 kwietnia 2026 r.
Powyższy komunikat należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 3 maja 2026 r., we wszystkich kościołach na terenie miasta Kielce.
† Andrzej Kaleta
WIKARIUSZ GENERALNY

