Komunikat Ks. Biskupa

włącz .

 

 

 

 

                                                             Kielce, dnia 30 kwietnia 2026 r.

 

Komunikat w związku z uroczystością NMP, Matki Łaski Bożej,
Patronki Miasta Kielce


   Podobnie jak w ubiegłych latach pragniemy wspólnie oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, Matce Łaski Bożej, podczas uroczystości odpustowych w czwartek, 7 maja i zawierzyć naszej Patronce miasto i jego mieszkańców.
    Czcigodnych Kapłanów i Drogich Wiernych naszego miasta zapraszam do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, a szczególnie na Mszę św. o godz. 19.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Krzysztof Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej. Po Mszy św. przejdziemy ulicami Kielc w procesji różańcowej.

 
                                                                                                                         † Jan Piotrowski
                                                                                                                           BISKUP KIELECKI

 

_____________________________________
Zarządzenie – Kuria Diecezjalna w Kielcach

Nr OA – 51/26                                                                                                                       

Kielce, dnia 30 kwietnia 2026 r.
 

Powyższy komunikat należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 3 maja 2026 r., we wszystkich kościołach na terenie miasta Kielce.
 

                                                                                                                         † Andrzej Kaleta
                                                                                                                   WIKARIUSZ GENERALNY