KOMUNIKAT Nr OD – 9/23

włącz .

KURIA DIECEZJALNA W KIELCACH
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce, tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.diecezja.kielce.pl


NrOD – 9/23                                                                                                 Kielce,dnia 16 marca 2023 r.

 

KOMUNIKAT


  W niedzielę, 2 kwietnia przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji, w piątek, 31 marca br. o godz. 18.00, w kościele parafialnym w Masłowie, zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku, gdzie spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej w 1991 roku. W tym spotkaniu uczestniczyło wtedy około 500 tyś. osób. Było to największe zgromadzenie na Ziemi Świętokrzyskiej. Również po śmierci św. Jana Pawła II, wielotysięczna liczba wiernych przybyła na to lotnisko, by we wspólnej modlitwie dziękować Bogu za tak owocny pontyfikat i wspólnie przeżywać ból rozstania. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania, każdego roku organizowana jest Droga Krzyżowa.

   Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym szczególnym miejscu będziemy modlić się o zgodę i mądrość w naszej Ojczyźnie, a także o poszanowanie prawdy o wielkości św. Jana Pawła II i jego pontyfikatu.

   Prosimy duszpasterzy by zachęcili swoich wiernych do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu, a wszystkich ludzi dobrej woli, do zjednoczenia się pod Chrystusowym krzyżem, na który zawsze wskazywał św. Jan Paweł II.

                                                                                                                † Andrzej Kaleta
                                                                                                                    WIKARIUSZ GENERALNY

                     Ks. Piotr Motyka
Proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego
                             w Masłowie

___________


Niniejszy komunikat należy podać wiernym do wiadomości w IV Niedzielę Wielkiego
Postu, 19 marca 2023 r.