Parafialny wyjazd wakacyjny młodzieży

włącz .

W dniach od 21 do 26 sierpnia grupa młodzieży z naszej parafii pod opieką księdza Proboszcza wypoczywała w Szczyrku. Pobyt w tej malowniczej beskidzkiej miejscowości rozpoczął się od nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na tzw. Górce. Po mszy świętej, sprawowanej przed cudownym obrazem MB Szczyrkowskiej, młodzież poznała historię tego niezwykłego miejsca objawień maryjnych oraz zaczerpnęła wody z cudownego źródełka.

Sześć dni pobytu w Szczyrku w pięknej górskiej scenerii i słonecznej pogodzie były okazją do aktywnego wypoczynku, radości, wspólnej zabawy i nauki, modlitwy i integracji.

Wyjazd połączony był z wędrówkami pieszymi po okolicznych szczytach (m.in. na Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego liczący 1257 m n.p.m., na Klimczok 1117 m, Malinowską Skałę 1152 m, Kotarz 973 m). W drodze na Klimczok grupa zwiedziła prywatne Muzeum Techniki w „Chacie w dechę", gdzie gospodarze zgromadzili zbiory starych motocykli, radioodbiorników, gramofonów oraz przedmiotów codziennego użytku pochodzących z XIX i XX w. W trakcie spaceru po Szczyrku była możliwość podziwiania pięknego drewnianego sanktuarium św. Jakuba, treningowych skoków narciarskich na skoczniach Skalite i odbitych dłoni sławnych Polaków na ścianie Gospody Polskiej. Upalna pogoda zachęciła grupkę śmiałków do orzeźwiającej kąpieli w rzece Brennicy podczas wędrówki fragmentem Beskidzkiej Drogi Św. Jakuba.

Czas pobytu w Szczyrku był czasem nowych doświadczeń, budowania wspólnoty, wzajemnej akceptacji, pomocy i zrozumienia dla różnorodności ludzkich charakterów.

Niech ten wakacyjny wyjazd młodzieży z naszej parafii będzie nie tylko wspomnieniem wspaniałych atrakcji i dobrej zabawy , ale również i wzrostem duchowym, który w przyszłości zaowocuje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.