Konsekracja u Józefa

włącz .

W niedzielę 2.10.2016 roku o godz. 17.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała swoje wielkie święto. Po 23 latach budowy nowego Kościoła ksiądz biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski dokonał uroczystej konsekracji Kościoła pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach. Na uroczystość przybyli m.in przełożony Prowincjalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Marek Maziarz, byli również księża z dekanatu, zaproszeni księża i cała nasza rodzina parafialna. To dzień dziękczynienia za Kościół jak znak wiary i świadectwo przywiązania do ducha „Caritas”, który był w małej kapliczce na ul. Łódzkiej. Ks. Biskup podkreślił w homilii, że Kościół buduje się wspólnie poprzez rożne dary i charyzmaty. I Kościół jest zawsze świadectwem wiary ludzi, którzy tworzą daną wspólnotę. I widać, że ten Kościół był chciany przez lokalną społeczność. Na zakończenie uroczystości był odczytany list od Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Oblatów św. Józefa o. Michała Piscopo osj. Przełożony Generalny życzył wspólnocie: „abyście umieścili w centrum Waszego życia Jezusa Eucharystycznego; aby życie sakramentalne i medytacja Pisma św. pomagała Wam wejść w serce Jezusa; abyście razem z Oblatami św. Józefa budowali tutaj na ziemi Królestwo Boże.(…)Niech św. Józef będzie przewodnikiem waszej wspólnoty parafialnej w drodze do Jezusa; on przez całe życie troszczył się o sprawy Chrystusa”. Niech ta wielka uroczystość wzmocni w nas ducha „Caritas” i budujmy razem tą naszą wspólnotę na wzór wspólnoty domu Nazeratańskiego.

W galerii dostępne są zdjęcia z tej uroczystości…