Pielgrzymka na Sycylię

włącz .

Parafia św. Józefa Oblubieńca serdecznie zaprasza na pielgrzymkę po Sycylii.

Bliższe informacje w programie lub pod nr telefonu na parafię. Serdecznie zapraszamy...

Poniżej znajduje się program pielgrzymki:

 

21.04 – 28.04.2017

I DZIEŃ

Przejazd na lotnisko w Krakowie lub Warszawie, odprawa paszportowo – celna, wylot do Trapani. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

2 DZIEŃ – ERICE - SEGESTA

Śniadanie, przejazd do ERICE - to przepiękne miasteczko usytuowane na szczycie wzgórza, z tajemniczymi zaułkami i stromymi uliczkami. Z punktów widokowych podziwiać można panoramę Trapani i Wysp Egadyjskich. Wizyta w sklepie przy cukierni produkującej regionalne słodycze na bazie migdałów, z których słynie Erice – możliwość zakupów. Przejazd do SEGESTY, zwiedzanie znakomicie zachowanej greckiej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 DZIEŃ – PALERMO - MONREALE

Śniadanie, przejazd do PALERMO - stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie:MontePellegrino z Sanktuarium św.Rozalii patronki Palermo ( msza św.) katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi, katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, Przejazd do MONREALE, zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami - najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej, spacer po starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ – CEFALU – GIARDINI NAXOS

Śniadanie, przejazd do CEFALU - zwanego "perłą Morza Tyrreńskiego", położonego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po historycznym centrum z monumentalną katedrą zbudowaną przez normandzkiego króla Rogera. Przejazd w okolice GiardiniNaxos, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg

5 DZIEŃ – ETNA  - TAORMINA

Śniadanie, przejazd na ETNĘ - dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach TAORMINY - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6 DZIEŃ –  KATANIA - SYRAKUZY

Śniadanie, przejazd do KATANII –  położonej u stóp Etny. Zwiedzanie: katedra św. Agaty z jej relikwiami i skarbem oraz z grobowcem Belliniego, słynnego kompozytora pochodzącego z Katanii, fontanna dell’Elefante – obelisk ze słoniem i symbol Katanii, klasztor św. Agaty, amfiteatr rzymski, którego stopnie zostały wykute w lawie wulkanicznej.Przejazd do SYRAKUZ – jednego z najpotężniejszych miast w czasach starożytnych, Msza św.w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej.Następnie zwiedzanie miasta słynącego z barokowej architektury, pałaców i kościołów oraz ruiny pałacu boga Apolla na WYSPIE ORTIGIA, Piazza del Duomo,Katedra, źródło Aretuzy.

Powrót do hotel, obiadokolacja, nocleg

7 DZIEŃ – ENNA -MARSALA - TRAPANI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do ENNY - średniowiecznego miasta zwanego "pępkiem Sycylii", położonego na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Spacer po urokliwej starówce z Castello di Lombardia i katedrą przejazd do MARSALA - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie.Spacer po uroczej starówce,możliwość degustacji win.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

8 DZIEŃ – TRAPANI - POLSKA

Śniadanie, przejazd na lotnisko w Trapani, odprawa paszportowo – celna, wylot do Krakowa lub Warszawy.

CENA: 3 300

•             przelot samolotem

•             opłaty lotniskowe i paliwowe

•             bagaż główny 15 kg, podręczny 10 kg

•             klimatyzowany autokar na miejscu

•             7 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2 os.

•             7 śniadań kontynentalnych lekko wzmocnionych

•             7 obiadokolacji – kuchnia włoska

•             opieka pilota/przewodnika

•             ubezpieczenie NNW – 15.000 zł, KL – 10.000 €

 

Dodatkowo płatne obligatoryjnie: zestaw słuchawkowy, bilety wstępów, przewodnicy lokalni 60 euro. Płacone w pierwszym dniu na lotnisku. Wpłaty w ratach.