Szlachetna paczka w naszej parafii

włącz .

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ PARAFII

I tym roku nasza parafia bierze udział w akcji szlachetna paczka. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc. Pomagać można na dwa sposoby: ofiara wpłacona na konto parafii lub konkretna rzecz, która jest potrzebna wybranej osobie. Na dary czekamy do 9 grudnia na plebani. Zapraszamy.

Oto nasza rodzina

 


 Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Agnieszka (30 l.) i pan Grzegorz (45 l.) wychowują trójkę dzieci: Michała (7 l.), Magdalenę (3 l.) i Nikole (2 l.). Mieszkają z nimi także teściowie Pani Agnieszki - pani Alfreda (66 l.) i pan Tadeusz (66 l.).

Część 2. HISTORIA RODZINY:

Rodzina dobrze sobie radziła aż do momentu, gdy pan Grzegorz stracił pracę w wyniku redukcji etatów. Od tego czasu pracuje dorywczo oraz szuka stałego źródła utrzymania (pracuje w skupie złomu i zarabia 400 zł). Pani Agnieszka niestety nie może podjąć pracy - opiekuje się dziećmi. Ponieważ teściowa zajmuje się chorym mężem (mąż ma niedokrwienie i niedotlenienie serca) - nie ma siły zająć się jeszcze dwójką żywych wnuków, by pani Agnieszka mogła pójść do pracy. Syn Michał choruje na epilepsję i mimo że ma już 7 lat - nie mówi tak jak jego rówieśnicy. Obecnie rodzina utrzymuje się dzięki pracy dorywczej pana Grzegorza, emeryturom pani Alfredy i pana Tadeusza oraz zasiłkowi rodzinnemu, co daje łącznie ok. 4000 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leków (łącznie 599 zł) - rodzinie pozostaje niewiele, bo 471 zł na osobę. Ponadto rodzina obciążona jest comiesięczną ratą kredytu (200 zł) zaciągniętego na remont mieszkania. Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach, mieszcząc się w jednym skromnym pokoju.

Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Mimo trudnej sytuacji życiowej rodzina nie poddaje się. Pani Agnieszka jest dumna z tego, że chory syn poszedł do szkoły i marzy o tym, żeby zaczął mówić. Rodzina jest bardzo otwarta i kochająca się.

Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Rodzinie najbardziej przyda się pralka, ponieważ jej nie posiada i pani Agnieszka musi prać ręcznie, co przy tak dużej rodzinie wymaga wiele wysiłku. Niezbędna jest również żywność oraz środki czystości.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny:

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Inne: mleko, soki owocowe, jogurty

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Artykuły dziecięce: pampersy (rozmiar 5), chusteczki nawilżane

Inne: papier toaletowy, chusteczki higienczne

V Wyposażenie mieszkania:


VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Brakuje pralki i rodzina musi prać ręcznie.

VII. INNE POTRZEBY:

Rodzina nie zakupiła węgla na zimę - potrzeba 1,5 tony, ale każda ilość będzie dla nich ogromnym wsparciem.

VIII Szczególne upominki:

Michał - samochód na baterie, Magdalena i Nikola - lalki, Agnieszka - kosmetyki, Grzegorz - zegarek, Alfreda - portfel, Tadeusz - pasek do spodni.

Najważniejsze potrzeby:

Pralka

Rodzina nie ma pralki, wszystkie ubrania musi więc prać ręcznie a prania jest dosyć dużo.

Żywność

Głównie na żywność brakuje pieniędzy, ponieważ jest ona coraz droższa.

Środki czystości

niezbędne w tak dużej rodzinie.